Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

Mumla

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Vraňany
Region: Středočeský
Datum nálezu: 07.02.2018
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 25/18

Podrobný popis

Mumla

Evidenční číslo 25/18, nalezen 7.2.2018 Vraňany

Plemeno: kříženec retrívra
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2013
Datum nálezu: 7.2.2018
Velikost: střední

POKUD MÁTE O MUMLU ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

  Proč se Mumla jmenuje Mumla?

Jeho jméno vlastně vystihuje celý jeho "problém" a tím je souhlasné, ale i nesouhlasné mumlání. A tím "mumláním" máme na mysli něco mezi vrčením, bručením a teoreticky i kočičím předením. Je to nespecifikovatelný zvuk, který Mumla používá k jakémukoliv názoru - ať dobrému, či špatnému. Proto je nutné na něj brát ohled vždy a z ostatních signálů jeho těla vydedukovat, v jakém smyslu bylo "zamumláno".

Je to takový psí Rain Man; pes spokojený ve svém životě, ve svém denním režimu, se svými zvyky a svými lidmi. Když byl Mumla do útulku přijat, byl dlouho smutný. Nedařilo se ho rozveselit a ničím motivovat. A to, že se takto odlišně projevuje, mu o nic více nepomohlo zapadnout a být pochopeným. 

Jak šel čas, Mumlík si na vše zvykl a práce s ním byla čím dál tím lepší a snadnější. Stanovili jsme jakási pravidla, zapojili ho do běžného denního režimu útulku a jinak nechávali, aby si sám našel cestu k nám. Brzy se stal veselým usměvavým psem. 

Miluje míčky. Ač pro ně rád běhá, ještě raději je všechny "syslí" na hromádce na které pak polehává a po jednom je ocucává. Druhou věcí, kterou bezmezně miluje je jídlo. Není vybíravý a sní vše, co mu dáte.  K vzájemnému porozumění jsou tyto dvě záliby skvělým vodítkem a málokdy se stane, že by to neklaplo. Když se spojí s dostatkem času a trpělivosti, bude Mumla brzy Váš. 

Není to ledajaký pes, je to osobnost a přesně tak se k němu musí i přistupovat.  Je v něm křehká duše, která by taky moc chtěla někam patřit, mít svoji rodinu a Mumla by více než kdokoliv jiný ocenil vědomí toho, že má nějaké jistoty a rodinu, která ho neopustí. Moc by si nový domov zasloužil a my věříme, že i na něj dojde.

Hledá domov spíše v domku se zahradou; pokud by měl bydlet v bytě, určitě je nutné počítat s tím, že potřebuje svůj bezpečný prostor, kam mu člověk nebude zasahovat. Nemůže fungovat 24/7 v úzkém kontaktu s kýmkoliv, potřebuje mít možnost si odpočinout s vědomím, že na něj nikdo nemůže.  Nedoporučujeme k dětem, starším lidem a začátečníkům.

Je očkovaný, čipovaný a moc rád pozná někoho nového. Po úspěšném seznámení (alespoň jedna/dvě návštěvy u nás v útulku) je možné s ním chodit i na procházky, které má moc rád.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/

Jelikož Mumla není psem, kterého každý nutně potřebuje mít doma, zařadili jsme ho také do virtuální adopce. Chcete se stát jeho adoptivním rodičem ? Klikněte, prosím, ZDE