Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

Darek

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Rousovice
Region: Středočeský
Datum nálezu: 14.09.2016
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Darek

Evidenční číslo , nalezen 14.9.2016 v Rousovicích

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2015
Datum nálezu: nalezen 14.9.2016
Velikost: střední

POKUD MÁTE O DARKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

O minulosti Dárečka toho moc nevíme, vlastně nic. Vše jsou jen naše odhady vyvozené z pozorování jeho fyzického i psychického stavu. 

Darek se našel jako mladý pes, odhadem mu bylo něco mezi rokem - rokem a půl. I tak už toho měl za sebou zřejmě dost a ne úplně hezkého. Zezačátku měl veliký problém s lidmi, především ženy opravdu nesnášel. Vrčel, udržoval si odstup. Dokonce nastalo pár situací, kdy to vypadalo, že půjde do útoku. To se časem srovnalo a důvěru k lidem nacházel poměrně rychle. Ač stále opatrný, ve střehu a napnutý, tak alespoň zmenšoval vzdálenost k člověku a již mu to nedělalo takové problémy. 

Je to ale veliká hračička - miluje aportování míčků a obecně různé pohybové hry, takže když zjistil, že s lidmi se dají takové aktivity provozovat, přestal se držet stranou. Pomocí společných her jsme s Darkem uzavřeli příměří a začali se sbližovat. Hlazení, drbání, blízký kontakt - to vše bylo brzy možné a vítané u obou stran.

Poslední výzvou zůstal obojek a vodítko, které zřejmě vůbec neznal a proto rozhodně nechtěl. Nechtěl být omezován, chtěl mít stále možnost se v případě nouze bránit nebo utéct.

-----------------

Ač je občas ještě při kontaktu s novými lidmi je stále opatrný a ve střehu, tak je to ale veliká hračička, která miluje aportování míčků, na které ho každý nově příchozí „utáhne“. Přestože měl v minulosti problém s obojkem a vodítkem, tak po pár měsících trénování a po několika společných vystrašených procházkách je z něj psí mazák, který se těší na vycházku i s novými venčiteli. 

Problém stále zůstává s větší manipulací - veterinární prohlídka (obzvláště za přítomnosti cizího člověka), prohlídka zubů / těla, převoz autem, rychlé oblékání do postroje atd.. to vše je potřeba trénovat pomalu a předem než k takové "akci" vůbec dojde. Bohužel pokud je Darkovi nějaká situace nekomfortní, když si není jistý lidmi nebo prostředím kolem sebe, začne panikařit. Chce utéci, zmizet a pokud mu to není umožněno, nebojí se použít zuby. Opravdu je potřeba spousta trpělivosti, času a počítat s tím, že spoustu věcí a situací nezná - v takových může reagovat různě. 

Hledá domov spíše v domku se zahradou, nejsme si jisti, jak by zvládl pobyt uvnitř. S fenkami nemá problém, s jinými psy zatím vypadá spíše nekonfliktně, ale opět si nejsme jisti, jak by reagoval v přímém kontaktu - bylo by nutné individuálně vyzkoušet. NEdoporučujeme k malým dětem (kvůli zbrklosti, hluku a neschopnosti číst psí signály) a k lidem bez zkušeností. 

Je očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Není problém se na něj přijet podívat, dát mu něco dobrého na zub a pohrát si - házečů míčků máme prý velký nedostatek. :-) Popřípadě vyrazit na společnou procházku, které má také moc rád.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/