Obavy o naši Sheilinku

Všeobecná medicína psů a koček, dermatologie.
Veterinární klinika VetPark Horní Počernice.
Ústav veřejného veterinářství, ochrany zvířat a welfare.
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.
předchozí | další

Dobrý večer,
vlastníme v bytě 2+1 již skoro 12 let fenku labradora, dostává granule ráno a večer a odpoledne tyčinku čistící zuby od Pedigree, je venčena pravidelně 3x denně 15-30 minut v takovém menším výběhu kousek v klidné ulici od našeho paneláku a čas od času se s ní chodí na pole také kousek na hodinu a půl, někdy i 2.
A právě si dost vyčítám, že jsem vůči ní hrozně sobecká, mám ji teď na starost vlastně jen já, protože moje maminka chodí do třísměnné práce a tak nestíhá. Já zase prozměnu studuji, takže ji venčim předtím, než jdu do školy, což bývá většinou nějak v 7 ráno a pak jak se vrátím ze školy domů a to bývá přibližně ve 3 hodiny odpoledne a pak večer před spaním a to je mezi 8-9, někdy i 10 večer.
No, a teď tu nastává problém mojí sobeckosti a lenosti.
Obcas ji nevyvenčím celý den a jde až večer. A někdy z občas bývá často..
A ani to nejsem schopná říkat mojí mamce, protože bychom se jako vždy hádaly.. ale už opravdu musím dřív, než bude pozdě, si nastavovit upomínky, že teď hned, neodkladat a jít ji vyvenčit. Dnes naštěstí ráno venku byla a odpoledne na chvíli taky... ale jednoduše mám o ni strach, neprojevuje se zatím, že by jí to nějak víc ublížilo, ale může být pak podvyzivena, protože samozřejmě nedostává i pak najist a mamka to neuhlídá, protože doma moc pres pracovní tyden nebývá a aspoň teda o vikendech je to v takzvaném normálu..
Proto bych se chtěla zeptat, samozřejmě vím, že u každého psa to může být jiné, ale tak přibližně, jestli mi za chvíli už nezemře? Já ji zbožňuji celým svým srdcem, ale tohle mě trápí a vždy když začnu tyhle stavy mít, tak se opět snažím, ale pak to zase zanedbání a stále dokola... jako samozřejmě je už ve svým věku a časem počítám, že tu s námi nebude, ale nechci, aby to bylo moc brzy, protože je celé mé dětství a lepší, než antidepresiva, co mám na předpis.. co se týče jejího zdraví, tak samozřejmě je pravidelně odčervována a očkovaná proti vzteklině, z posledního vážení má kolem 28 kg a na klouby naštěstí i vzhledem k jejímu věku netrpí, vidí a slyší zatím dobře a nic podezřelého se v poslední době u ní nevyskytlo. Opravdu o ni mám strach, protože co se týče zanedbání její péče, tak ona je naučená, že doma nic pustit nesmí, pustí jen když jí je špatně a nemůže to ovlivnit, což bývá zřídkakdy, když třeba je trochu víc někdy rozmazlována, kdy u nás je na návštěvě má starší sestra a dostává vše vhodné k jídlu pod čumák a není zvyklá. Takže chudák musí trpět, nicit ji to střeva, žaludek a mocak.. proto se o ní tak bojím, i když se ještě nic neprojevuje.. a tak začínám pomalu už si psát týdně upominky, protože ji tu ještě nějakou dobu potřebuji, protože je jedna z nejlepších bytostí, co jsem kdy za život mohla potkat.. :(
Předem děkuji za odpověď a moc dobře si uvědomuji závažnost celé této situace a slibuji jak vám, tak i sobě a především mojí nejdražší Sheilince, že nebudu nikdy víc ji zanedbávat a sliby téměř vždy plním.

předchozí | další