Pejsek se pri vyprazdnovani toci za zadkem a olizuje si ho

Všeobecná medicína psů a koček, dermatologie.
Veterinární klinika VetPark Horní Počernice.
Ústav veřejného veterinářství, ochrany zvířat a welfare.
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.
předchozí | další

Dobrý den, prosím moc o radu, tip, dalsí názor.

Mame krizence, 10 mesicu, 13 kg. Posledni asi dva mesice se pri kadeni zacne tocit zbesile v kruhu, jako by se desil, co to z nej leze :) zacne si cichat k zadku, olizovat, nekdy to hovno rovnou sezere.

Na veterine vse ok, analni zlazky vycistene nekolikrat, parazitologie negativni, pro jistotu odcerven, ale jakoby nic nemelo vetsi efekt.
Na veterine uz take nevi co s nim. Jinak je spokojeny, papka, lita, vaha ok, jine komplikace nema.

Dobrý den, vzhledem k tomu, že máte za sebou již několik základních ošetření (žlázky a podobně), zkusila bych změnit stravu. Složením i konzistencí. Je možné, že potřebuje více vlákniny, aby mu šlo vyprázdnění lépe. Zkuste změnit stravu, vyberte kvalitní granule od jiné značky, než máte dosud. Doporučuji zkusit měsíční kůru pamlsků Glandex. Obsahují vlákninu a usnadňují vyprazdňování, čímž pomáhají například proti ucpávání žkázek. Pokud by ani toto nepomohlo, bylo by asi třeba pejska důkladně rektálně vyšetřit, případně i endoskopicky, je to mladý pes, ale během růstu se mu mohla vytvořit napříkald nějaká střevní výduť. Pokud výkaly žere, je to již trochu patologické chování a tomu zkuste určitě bránit důsledným výcvikem, ale nestrestejte ho, ať nemá z vyměšování trauma. Jen důsledně trvejte na povelu "fuj" a hodně odměňte úspěch. Přeji hodně zdaru a budu ráda, když dáte vědět, jak se stav vyvíjí.
  • 16. 10. 2020  12:56
  • Mvdr. Zuzana Richterová
předchozí | další