Nevraživost

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Před dvěma lety, k nám do rodiny přibyla úžasná Rottweilerka (už 4. Rottweilerka v řadě). Žije s nami, společně s Alpskou Brakýřkou, která ze štěněte měla stejnou radost, jako my. S uctihodnou trpělivostí zvládla její štěněcí výlevy, i když po půl roce měla o 15 kg méně.
Braka byla "Alfou". Byla starší a od Rottweilerky si nenechala nic líbit. Obě jsou (teď nevím jestli díky bohu nebo bohužel) chytré...
Dnes jsou Rottweilerce 2 roky a předevčírem jsme s nimi byli na procházce a zastavili se u sousedčina plotu na pokec. Holky vedle sebe seděli a z ničeho nic Rottweilerka vystartovala. Než vůbec stihla vstát odtáhla jsem ji od Braky a pokračovala domů s myšlenkou, že je jen nervózní z dlouhého sezení na vodítku a chtěla si hrát, Jako obvykle jsem ji na zahradě pustila .Šla se napít, dostala piškot a zalezla do boudy spát. Když se ovšem vrátila matka s Brakou okamžitě vyrazila z boudy a začaly se rvát. Odtáhla jsem ji, ale stihla mi stisknout ruku, což určitě neměla v úmyslu. Z toho důvodu jsme kotce na noc zavřeli.
Další den byl klidný ráno obě běhaly, hrály si atd. Řekla jsem si že neudělám stejnou chybu a nepůjdu s nima navečer, ale po obědě (jak jsou zvyklé).
Tentokrát jsem šla s otcem a ještě že tak. Hned za bránou se Rottweilerka vrhla na Braku. A nešlo ji odtrhnout. Malá neměla šanci cokoliv dělat, chvíli ji držela za krk. Ale nakonec ji čapla za hlavu. Díky otci je z toho jen prokouslé ucho a pár ran pod a nad okem.
Nevím co se děje. Jestli je to boj o dominanci? Jestli je to žárlivost?
Nejhorší je ovšem myšlenka na první útok, který (podle toho co jsem viděla) nastal naprosto bez důvodu.
Předem děkuji za odpověď
Ulbertová.
předchozí | další