Štěkání

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, mám 4 jorky, psa 2 roky, fenku 5 let a její dvě 18 měsíční děti fenu a psa. Všichni jsou hodní, docela i vychovaní, feny ani psy vykastrovaní nejsou, mám chivatelskou stanici, takže do budoucna plánuji krytí a chodíme na výstavy atd.. problém je že ta 18 měsíční fena (dcera) neustále štěká už tak od 9 měsíců co začala hárat, přestěhovali jsme se do Brna do krásného bytu se zahradou, pokaždé když je pustím ven ona začne okamžitě bezdůvodně štěkat, někdy je to spíš až jekot, snažím se to odnaučit- povel fuj a plácnu po zadku, dělám to takhle celou dobu ale ona to absolutně nebere, utíká předemnou a pořád štěká, někdy toho nechá, ale za chvíli ječí zase. Přijde mi jako by bránila smečku, je hodně dominantní a starší fenu a psa umí postavit do latě.. poslední dobou ale už tak navrch nemá ale štěkání trvá pořád, venku mi uteče za psem vůbec se nebojí ničeho a štěká a doráží na psy, kamarádka ma dvě feny vímara a ty holky to ignorujou, ale jednou už to jedna nevydržela a fla po ní a ona to stejně ani tak nenechala. Už vážně nevím co a tím 😔 mám s ní jít někam na výcvik? Spusedi si stěžují na to její štěkání. Moc děkuji za radu!

Dobrý den,
pokud si pořídíte psa, je jedno jaké rasy, musíte mít bezpodmínečně zvládnutou poslušnost, tedy minimálně přivolání. Takhle si koledujete akorát o malér, kdy vaše fena vyjede po psovi, kterému se to nebude líbit.
To že štěká je u takových malých plemen celkem běžné. Někdy to odezní s věkem, jindy to trvá celý život. Doporučil bych vám protištěkací obojek. Moc jiných způsobů na odstranění takového zlozvyku není.

S pozdravem
Adam Holeksa
  • 17. 3. 2020  10:28
  • Adam Holeksa
předchozí | další