Houkání vlaku

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, máme křížence pitbula, 2 a půl roku. Od léta se bojí houkání motorového vlaku. Bydlíme na trase úzkokolejky na Jindřichohradecku. Pejsek chce utéct domů, když zazní tento zvuk. Zhoršilo se to tím, že pejsek se teď bojí chodit ven, klepe se, má stažený ocas, je v pozoru a napětí, a musí se s ním jet na procházku několik kilometrů od domova. Opravdu nevíme, z čeho by to mohl mít, protože žádné jiné zvuky mu nevadí a není bojácný. Při zvuku jsme jako páníčci nikdy neprojevili strach, děláme na pejska, že to nic není, ale on je v transu. Na nádraží se samozřejmě chodit bojí. V jednu dobu jsme tam chodili pravidelně a počkali si, kdy vlak přijede, takže ho viděl i zblízka, očichal si ho atd. ale pořád se bojí. Děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den,

tohle je těžké vyřešit takhle dálkově, když nevím, jestli je to náhodně jen v tomto případě, nebo jestli se pes projevuje bázlivě i v jiných situacích.
Asi jediné co vám mohu doporučit je, aby jste houkání vlaku spojovali psovi s něčím příjemným. To znamená, že pokaždé když vlak zahouká, pes dostane odměnu. Ne klasické jídlo, ale něco lepšího. Třeba uvařený kousek kuřecího masa, nebo prostě cokoliv, co miluje. Pokud miluje házení balonku, dejte mu v tu chvíli balonek. Je to běh na dlouhou trať ale vážně nevím, jak to narychlo vyřešit.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 17. 3. 2020  10:23
  • Adam Holeksa
předchozí | další