Ničení

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
potřebuji poradit s fenkou( boxerkou), která má 1,5 roku. Začala nám v bytě ničit věci cca před dvěma týdny. Do té doby bylo všechno v naprostém pořádku. Zkoušeli jsem úplně všechno, nejdřív jsme ji ani netrestali, ale teď to už nejde. Vyběhaná je vic než dost, takže pohybu má hodně, ale poslední dobou, jako by nebyla vůbec unavená. Když jsme s ní doma, tak vyžaduje neustálou pozornost, které se ji ne vždy dostává.Co se týká poslušnosti, tak v tomhle není žádný problém. Hračky, které má v průběhu dne, když tam nejsme, tak s těmi si nehraje. Co s ni máme dělat ? Už jsme zoufalí.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
poradil bych vám jednu jednoduchou a velice účinnou věc, a tou je psí klec.
Pořiďte si domu klec, fenečku tam naučte, dejte jí tam pelech aby věděla, že to je její místo.
Nejlépe jí tam naučíte motivací, tedy že jí budete dávat krmení pouze do té klece. Zprvu jí budete nechávat otevřenou, aby se naučila, že to ne vždy nutně znamená, že tam bude zavřená. No a na dobu, kdy budete mimo domov, jí tam zavřete. Ona vám nic nezničí a vy budete mít jistotu, že jí například nic z toho co rozkousala neuvízne v krku.
Nezapomínejte na fakt, že nyní je na vrcholu svých sil, a také je to pracovní plemeno, takže potřebuje dostatek vyžití jak fyzické,tak i psychické. Také bych vás ale chtěl uklidnit, že v 99% procentech to s věkem zase odezní.
Každopádně trest za to, že něco vyvedla není nic špatného. Jak jinak chcete docílit aby věděla, že udělala něco, co nesmí?

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 17. 2. 2020  09:52
  • Adam Holeksa
předchozí | další