neposlechnutí

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
prosím o radu. Vzala jsem si z útulku 6 měsíční štěně trpasličího pinče. Teď už jsou to tak měsíce co ji mám doma. Je velmi temperamentní což vede k tomu, že moc neposlouchá. Povely dělá pouze za pamlsky nebo na ni musím opravdu důrazně. Přijde mi, že nemá vůbec respekt ale to k nikomu v rodině. Navíc se naučila utíkat k sousedům za jinými psi, i přesto že máme ještě druhou, která je mladší než ona. Zabezpečila jsem celou zahradu ale pokaždé si najde něco nového. Chodím s nimi 3 krát denně a jsou ještě denně pouštěné na zahradu. Obě si rozumí, hrají si spolu ale jakmile vidí jiného psa okamžitě za ním běží a uplně mě ignoruje. Ikdyž uteče a zavolám ji ať jde ke mě ještě se otočí a jde dál. Už si opravdu nevím rady. Každý trest je pro ní nic a pokaždé to udělá znova.

Dobrý den,
tím co jste mi popsala si koledujete akorát o malér. Jednou se může stát, že se většímu psovi nebude líbit dorážení vaší malé trpasličí holčičky a malér bude na světě.
Přivolání je nejzákladnější povel pro všechny druhy i velikosti psů.
Doporučil bych vám vyhledat pomoc profesionálního trenéra a začít na poslušnosti makat s oběma fenkama dokud jsou ještě mladé.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 17. 2. 2020  09:51
  • Adam Holeksa
předchozí | další