Pes a dítě

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
Máme 3-letou fenku malého knírače. Od mala nemá ráda malé děti, hlavně ty, které křičí a běhají. Vyráží na ně, přitom vrčí a štěká.
Pořád jsme si říkali, že se to nějak srovná.
Teď ale máme vlastní vnouče. Při jejich prvním setkání jsme jí nechaly očuchat nožičky, plínku, ale blíž jsme jí nikdy nepustili. Jen ji vždy z povzdálí pozorovala. Teď vnučka začíná lézt a hlasitě se projevovat. A je tady problém. Vždy si sednu mezi ně a fenku hladím. Dokonce došlo i na pamlsky, když v klidu sedí. Po nějaké době začne stejně vrčet a vyjede po ní. Naštěstí jsem vždy zasáhla a za „trest!“ zatahala za kožich (nikdy ale neuhodila). Poprvé jsme nasadili náhubek a vykázali na její místo. Pak jsme se i s malou s ní šly udobřit s pamlsky. Ale za týden se situace opakovala.
Mezi psi se chová střídavě. Když je na vodítku, tak si dovoluje více, ale jen pouští hrůzu, nikdy žádného nekousla.
Poradíte nám co s ní?

Dobrý den,
malí knírači jsou známí svojí hysterií.
Každopádně pokud máte vyzkoušeno, že pes nemá rád děti, nezačne je mít rád. To mi věřte. Pořiďte pejskovi nějakou bedničku/klec, kam se bude moct schovat a mít tam své soukromí, aby na něj dítě nemohlo. Nebo ho zavírejte do jiné místnosti. Dítě je pro něj evidentně stresující, tak ho tomu zbytečně nevystavujte.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 28. 11. 2019  11:50
  • Adam Holeksa
předchozí | další