Chůze psa na vodítku

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, prosím o radu. Máme desetiměsíční fenku kavalíra. Na vodítku jsme s ní začali chodit od malinka, aby si zvykla. Vždy to byla katastrofa, neustále se kolem nás motala , chvilku zleva chvilku zprava, šla doslova slalom. Přitom se na nás otáčela, jako by nás kontrolovala, že tam opravdu jsme, počítám tak klidně i 20 x za minutu. Tohle všechno ostatně dělá dodnes, vůbec nic se nezměnilo.Chodili jsme i na cvičák, je učenlivá a baví jí to. Když trénujeme chůzi u nohy doma, tu chvilku jí to jde a vypadá , že to i chápe.Ale jak se dostaneme ven je konec. Procházka s ní je za trest. Nejhorší je, když jí vezmeme na výlet celá rodina a kontroluje všechny členy, zda někdo nechybí.Na procházce musí jít první, jinak za prvním členem táhne, že by se uškrtila. Co s ní?

Dobrý den,

trénovat, trénovat, trénovat. S poslušností se musí postupně, nefunguje to tak, že když vám pes něco udělá doma v obýváku/na zahradě, že to bude fungovat i venku. V první fázi musí pes povel chápat, potom se postupně ztěžuje prostředí, ve kterém se povel provádí.
Naučte jí pořádně přivolání, pak jí budete moct na výlete pustit na volno a nebude se škrtit. A naučte jí pořádně chůzi u nohy. Pokud si nevíte rady jak na to, rád vám s tím pomohu. V případě zájmu, mi napište mail na info@trenerpsu.cz.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 28. 11. 2019  11:54
  • Adam Holeksa
předchozí | další