Neposlouchá

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, moje 9-ti letá fenka nás přestala poslouchat. Kdykoliv jdeme ven jde u nohy a z ničeho nic se zastaví a stojí..
Když řeknu "pojď" Tak zase přijde ale strne a stojí. Když jdeme dál, na louku nebo něco podobného a řeknu "volno" Otočí se a běží domů, uši má dozadu a běží.. Když na ni volám tak musím opravdu až hodně zařvat aby se vrátila, je to vždy až na 5 zavolání. Nevíme si rady, je nevyspitatelná. Děkuji předem za radu.

Dobrý den,
v první řadě bych asi zašel k veterináři a nechal fence udělat nějaké kompletní vyšetření. Jestli nemá problém s pohybovým aparátem, se sluchem, s něčím "vevnitř", co jí může bolet a tím pádem nechce chodit ven.
Dále by pak mohla mít nějakou nepříjemnou zkušenost, třeba se střelbou od myslivců nebo něco podobného. Možná se tam něčeho bojí, pokud se to děje na stejném místě.

Zkuste s ní chodit ven na stopovacím vodítku. Nechte jí ho připnutý na obojku, ať ho za sebou tahá po zemi, a pokud se objeví nějaké nečekané chování, mějte konec při ruce aby jste mohli včas reagovat.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 26. 9. 2019  10:47
  • Adam Holeksa
předchozí | další