Privolani

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobry den, mam rok a pul stareho pejska. Je to nemecky ovcak s huskym. Je to milej, dobrackej pes, ale mam problem s jeho privolanim. Asi od 1roku zacal vyraz ,,ke me" brat jako hru a nechce prijit. Respektive se boji, ze kdyz prijde tak ho okamzite chytnu za obojek a dam na voditko. Doma me poslechce skvele, ale jak jsme treba jen na zahrade, tak odmita prijit, respektive pobiha kolem me ale nenecha se chytit.. Uz nevim jak na nej, zkousim to pres pamlsky a tak ale stejne na to nereaguje.. Tak se chci zeptat jak jinak ho to mam naucit.. Je to pro nas oba komplikace, ktera se snad da nejak vyresit..

Dobrý den,

přivolání začněte trénovat postupně. V první řadě úplně přestaňte psa krmit do misky. Veškeré jídlo, které dostane bude pouze za cvičení.
Trénujte několikrát denně pár minut. Jako první si psa připněte na krátké vodítko, ukažte mu, že máte odměny v ruce. Až je bude chtít, dejte povel "ke mne", psa si přitáhněte vodítkem a odměňte. Takhle to udělejte několikrát za sebou, několikrát denně. Až to pes pochopí, choďte s ním na stopovacím vodítku, které bude pes tahat po zemi za sebou, a v případě, že nebude chtít přijít, vy budete mít možnost ho k sobě přitáhnout. Opět to ale trénujte s odměnami.

S pozdravem,
Adam Holeksa
trenerpsu.cz

  • 9. 7. 2019  11:48
  • Adam Holeksa
předchozí | další