Štěně, jeho výcvik a vykonávání potřeby v bytě

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám 3 měsíční stěně křížence. Jde o to že základní povely zná a dobře umí jen má problém se soustředit nebo je udělat když se ji zrovna nechce. Jak na to aby to zvládala lépe? A ještě jeden dotaz, už od tě doby co ji máme tak sme ji učili na podložku. Na podložku si zvykla a když sme doma a náhodou třeba nestíhám se například obléknout a nebo ji se taky občas ven nechce nemá problém a jde čůrat na podložku ale problém nastává jak odejdeme do práce a je sama doma. Nekňučí ale vykonává potřebu ať už “velkou” nebo “malou” všude po bytě a začne vše kousat a ničit. Vykonává potřebu v domě i když spíme protože z nějákeho důvodu mě v noci přestala budit když se ji chce ven. Chci se zeptat jen jestli je nějaká možnost jak ji to odnaučit nebo jak ji naučit aby potřebu nevykonávala na podlahu, a když spíme aby nás budila když bude chtít ven? Prosím o radu.

Dobrý den,

v první řadě zrušte podložku na vykonávání potřeby doma. Pes si zvykne, že se může vyvenčit doma, a budete se toho těžce zbavovat. 3měsíční štěně musíte venčit alespoň co 4 hodiny. Pokud jste v práci, měla by to vydržet. Nesoustředěnost v tomto věku není nic divného. Pokud vám jde o výcvik, tak ji přestaňte krmit do misky a zkrmte celou denní dávku vždy jen při cvičení, za dobře provedené povely. Musíte zaujmout její pozornost něčím, co jí vážně zajímá. Pokud bude mít hlad, bude to jídlo.
Pokud je blázen na nějakou hračku, může to být hračka. Musíte být trpělivá a psovi se maximálně věnovat.

Pokud ani po několika měsících nebudete s odbouráním konání potřeby v bytě úspěšná, pořiďte klec a zavírejte jí do ní když nebudete doma.

S pozdravem,
Adam Holeksa
trenerpsu.cz
  • 9. 7. 2019  11:41
  • Adam Holeksa
předchozí | další