Pořízení nového pejska

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, jsem aktivní pionýr a chtěl bych si pořídit pejska, se kterým bych mohl jezdit na akce, kde je spousta dětí a i obtížní terén. Bohužel mám dilema, jaká rasa psa bude pro mě nejlepší. Hledám spíš středně velkého pejska 40-50cm do výšky a nejlépe chytrého pejska zároveň. Jsem připraven s ním pravidelně chodit na cvičák a zároveň ho trénovat doma ve volném čase. Zatím jediné plemeno, co mě se zalíbilo, tak bylo border kolie. Co si myslíte o ní ? S chtěl jsem se ještě prosím zeptat co všechno obnáší pořízení takového pejska z hlediska návštěvy lékařů např. kvůli očkování a jak je to s vývojem podávané stravy vzhledem k věku. Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

určitě bych doporučil stafordšírského bulteriéra. Je to střední plemeno, ve většině případech bezproblémové. Pro vaše využití bude nejlepší volbou. Border kolie je pracovní pes, potřebuje pracovní vyžití.
Potom co si přivezete psa od chovatele nasledují 3 očkování, dále pak jednou ročně přeočkování vztekliny. Stravu by měl mýt navyklou od chovatele. Veškeré konkrétní podrobné informace, by vám měl poskytnout právě chovatel. Pokud se rozhodnete pro stafíka, rád vám pomohu s výběrem či doporučením chovatelských stanic.

S pozdravem,
Adam Holeksa
trenerpsu.cz
  • 26. 6. 2019  09:11
  • Adam Holeksa
předchozí | další