Strach a agrese

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, prosím o radu. Mám křížence Jacka russela teriéra 6.let a kastrovanou kříženku Jacka russela teriéra a mopse 3 roky. Potřebovala bych poradit, jak je naučit neštěkat a neútočit na cizí psi na procházkách. Chodívali jsme na cvičák a byli hodní. Ted je bohužel nemůžu socializovat, lidé se psi se nás bojí. Chodíme na procházky samostatně a pes pomalu přestava tahat a jde u nohy. Fenka bez problémů. Ale jak potkáme psa začnou rvát vodítko a hrozně štěkat nevím jak je uklidnit. A pes když přijde návštěva občas na ni vrčí, tak jsem je začala zavírat do jiné místnosti, ale psa nelze zavřít, začne hrozně štěkat a chce mě pokousat, už mě kousl a roztrhal několik triček co jsem měla na sobě, nechce zůstat bez nás. Štěkají i doma, ale to je odnaučuji a vidím velký pokrok. Jen se s nimi nedá moc pracovat venku na zahrádce pes je jak utržený ze řetězu a pořád štěká a hrabe. Bojím se, že až budu těhotná, že bude agresivní na dítě a bude pořád štěkat, že si ho nebudu moct nechat. Což je pro mě nepředstavitelný. Chodím s nimi cvičit a na procházky s každým zvlášt a jsou lepší, když jsou od sebe, je možný, že když jsou spolu, že nás brání nebo nějak "machrují"? Děkuji moc za radu

Dobrý den,

pořídila jste si JRT a ti mají v povaze, že jsou "uřvaní" a hyperaktivní. Musíte se jim věnovat a pořádně je každý den utahat. To, že tahají a útočí na psy je známkou nezvládnuté základní poslušnosti.
To, že pes útočí na vás, je nemyslitelné. Jakmile se po vás ožene, chytněte ho za kůži za hlavou a vyklepte ho. Takové věci si nesmí dovolovat a musí vás respektovat. Při návštěvách je zavírejte do klece/bedničky ať neobtěžují.
Doporučil bych vám zapracovat na té poslušnosti.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 15. 3. 2019  09:50
  • Adam Holeksa
předchozí | další