Samota

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Ahoj, mám doma 6 měsíčního křížence belgického ovčáka je z útulku, mám ho od jeho 2,5 měsíce, dva týdny před tím byl v dočasné péči u slečny co je na mateřské, takže pořád s ním v kontaktu, doma jsme trénovali samotu, byl po chvilkách sám a všechno bylo v pořádku, jednou jsem si odskočila do obchodu a ani ne po hodině se vrátila a "vybouchl" mi byt, okousal a zničil co mohl, na dveřích si vylámal první zoubky, zkusila jsem to ještě jednou a výsledek byl stejný, pořídila jsem mu klec na obří plemena, ze začátku bylo vše v pořádku, byl v ní hodný, ale čím je starší tím je to horší, do klece nechce, utíká z ní, štěká, kňučí, slintá, posouvá jí, strhává záclony, protáhne do ní co může a to zničí, doma je sám max 5 hodin, zkusila jsem ho tu po chvilkách nechávat od znova, výsledek stejný. Ničí věci když je v kleci a ničí je i když v ní není, když jsem doma je neskutečně hodný, jakmile se zavřu třeba do koupelny tak kňučí, je na hrozně závislý, zkusila jsem produkt od Alavisu na zklidnění a žádný výsledek, naštěstí sousedi nic neslyší ale půjdu dělat noční a to bude horší. Poradí mi prosím někdo co s ním dělat aby se uklidnil a uvědomil si že se nic neděje, že se vrátím? Aby na mě přestal být tak upnutý, a vydržel doma sám? Jde za mnou fakt všude i když jdu dva kroky k lince, tak ho mám za sebou. Na cvičák jsme se bohužel neměli zatím jak dostávat, na ten budeme chodit od jara, ale je poslušný, až na to kdy má být sám. Mockrát děkuji za odpověď budu za ni vážně vděčná!

Dobrý den,

problém s klecí zkuste řešit tím, že jen tam bude dostávat jídlo.
Nechávejte mu jí otevřenou a naučte ho, že to je jeho místo. Když ho to naučíte, vyřešíte i problém s tím, že ho budete mít pořád za sebou. Do klece mu dávejte misku se žrádlem a nechávejte jí otevřenou, aby neměl spojenou klec pouze s tím, že je v ní pokaždý hned zavřen. Přes den, nebo kdy máte volno, s ním pracujte tak, že mu tam dáte pamlsek a řeknete místo. Tohle opakujte každý den několikrát po sobě, dokud to pes nepochopí.
Další věcí je, že jste si pořídila belgického ovčáka, což rozhodně není pes pro začátečníky. Jsou extrémě aktivní a potřebují aby se s nimi pracovalo. Cvičák určitě začněte navštěvovat co nejdříve! Mohlo by se stát, že vám pes přeroste přes hlavu. Pokaždé když budete na delší dobu odcházet do práce, musíte se psem na delší dobu ven, nestačí pouze vyvenčit. Měla by jste ho utahat běháním nebo prací.
Buďte trpělivá a důsledná.
V případě dalších dotazů nebo výcviku se na mě můžete obrátit. Kontakt najdete na www.trenerpsu.cz

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 12. 2. 2019  12:30
  • Adam Holeksa
předchozí | další