Kousání

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
ujali jsme se 6.měsíčního křížence Zlatého retrívra a Vymařského ohaře z rodiny, kde ho přivazovali k topení, mlátili, venčení znal akorát na 5 minut a hraní nebo nějaké věnování nebylo. Doma se chová ukázkově, zvládá veškerou manipulaci, venčení na vodítku si rychle osvojil, výborně se učí... Máme 4 letou holčičku, nyní, po třech týdnech, již všechno v pořádku. Ale máme jeden problém a veškeré rady vyhořeli. Máme zahradu a na ní je jako uragán, ale co víc, kouše. Máme několik hraček (Pešek, dřevo, činku, talíř, gumové, lano...). Ale najednou prostě začne lítat a kousat a tahat za oblečení) nebo při otočení kouše nohy, bundu zezadu. U dcery sťípe do obličeje. Nefungují rady typu kvílet, ignorovat, odejít, vrazit hračku, okřiknout. Prostě nic. Poprosím o radu, jak lze řešit, jinak výborně chovajiciho se psa. Děkuji. JL

Dobrý den,

popravdě nechápu, jak jste si mohli k malému dítěti pořídit takového psa. Tudíž první radou je větší zodpovědnost, a psa věnovat někomu, kdo se o něj postará a nebude hrozit konflikt s dítětem.

Každopádně se psem se musí chodit na cvičák, určitě mít skvěle zvládnutou poslušnost. Když bude poslušnost, nebudou problémy tohoto typu. Nezapomínejte také, že pes je mladý a má přebytek energie a projevuje se to jeho neurvalostí.

S pozdravem,
Adam Holeksa
www.trenerpsu.cz
  • 12. 2. 2019  12:32
  • Adam Holeksa
předchozí | další