Pes a miminko

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
prosím o Váš názor, popřípadě radu. Máme doma pražského krysaříka, má 5 let. Musím přiznat,že jsme si ho hodně rozmazlili. Na každého štěká, útočí na auta, smetáky atd. Myslím, že je hodně bojácná a brání se tak. Hlavní problém je, že v rodině máme mlé dítě. Když mělo tak 5 měsíců a nosilo se na rukou, pes mu neustále útočil na nohy - chtěl je "chňapnout". Teď má malý 2 roky a agrese psa se stále nelepší. Když se dítě přiblíží, tak vrčí, štěká, je napjatý. Děti vyššího věku už přijme - musí na něj promluvit a dat kokino, potom většinou není problém. Nezkoušeli jsme psa pustit volně, protože se bojíme útoku na malýho. Nevím, zda nás chce pes bránit nebo žárlí,... Jde o to, že v budoucnu s partnerem plánujem mimčo a bojíme se, že se tohle bude opakovat. Co by mohlo být příčinou takové agrese? A je možné, že naše dítě přijme když s ním bude úplně od miminka? Jak psa naučit, aby si na dítě zvykl? Mockrát děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Dobrý den,

pes je již zvyklý na "svůj klid" a tím pádem přítomnost energetického malého děcka může špatně snášet. Agrese ale není v tomto případě absolutně přípustná. Při každém náznaku agrese, psa vycukat za krkem, vynadat. Krysaříci jsou známí svojí nevyrovnaností. Skutečnost, že se bude situace opakovat, je více než pravděpodobná. Pořiďte psovi klec/přepravku a udělejte mu tam místečko. Věnujte se tomu, aby se tam naučil chodit na povel - dávejte mu krmení jednou za den pouze do klece aby se tam naučil chodit rád. Pokaždé když tam sám vleze, veliká pochvala a odměna. Nechávejte mu jí otevřenou, ale i ho tam zavírejte, ať je zvyklý. Až budete mít dítě, pokaždé když budete potřebovat, psa pošlete na místo. Nesmíte ale udělat tu věc, že dítě začne hrát prim.
Vždy musíte věnovat pozornost a váš čas i psovi. Nejlépe ho vzít na delší procházku a pořádně utahat, aby už pak neměl energii na blbosti.
S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 4. 2. 2019  11:39
  • Adam Holeksa
předchozí | další