5 mesacny novofundladsky psik obcas kuse

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobry den, mame 5 mesacneho novofundlaka. Mame ho len 2 mesiace a snazime sa ho aspon trosku vychovat. Povely ako sadni, lahni, miesto iz ovlada celjom dobre. Povel ku mne vsak nie vzdy funguje. Byvame v dome a okolo mame luky kde snim aj chodime. Popri lukach je aj kadejaky odpoad a ked nam vbehne do krikoch tak vobec neraguje na povel ku mne. Ak ideme za nim tak nam uteka. Nakolko nechceme aby jedol ten bordel tak ked sa nam ho podari chytit tak ho tahame prec. Problem nastava prave vtedy ze ak ho zatahneme hore za kozu a potiahneme tak zacne kusat ak ho pustime utecie.

Dobrý den,

k řešení tohoto problému máte více možností. Jedním z nich je chodit na vycházky se stopovačkou. Psa připnete na stopovačku a necháte jí psa tahat za sebou. V případě, že začne něco žrát ze země, jen stopovačku vezmete, škubnete s ní a psovi vynadáte. Máte tak i jistotu, že vám neuteče. Pokud to tak budete praktikovat pokaždé, pes si na to dá pozor.
Pokud by to pak i nadále pokračovalo bez výsledku, můžete využívat elektronického obojku. Tam bych vám ale pak doporučil, před jeho koupí podrobnější konzultaci ohledně jeho užívání.
S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 4. 2. 2019  11:44
  • Adam Holeksa
předchozí | další