Poslušnost

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Mám doma 2 roční fenku československého vlčáka. Základní povely zvládá. Jakmile má jít ale do kotce, tak se nám začne schovávat a my ji musíme nahánět po zahradě i třeba přes půl hodiny. Zkoušeli jsme na pamlsek a ten už také nepomáhá, děla si z nás prostě srandu a nevím jak ji to odnaučit. Další problém je, že když něco provede a my ji vynadáme, že se to nedělá, tak si myslí, že si s ní hrajeme a to měníme barvu hlasu, že se zlobíme a ona má z toho větší radost. Dále mě trápí, že když jdeme na procházku, tak mi startuje po psech. Začala to dělat v roce a půl. Byla dostatečně socializovaná, chodila jsem s ní na cvičák a nikdo nám v tomhle nepomohl. Byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradili.

Dobrý den,

fenku naučíte chodit do kotce tak, že jí jen tam budete dávat krmení společně s povelem. Klidně jí nechte den, dva, bez jídla, aby měla o jídlo opravdu zájem a do kotce sama zašla. Zprvu jí ho nechávejte otevřený, ať ví, že ne pokaždé tam bude zavřena.
To, že startuje po psech může být dáno povahou. Ne každý pes se snese s ostatními. Musíte mít poslušnost na takové úrovni, aby jste předešla konfliktům a nenarušovala komfort ostatním psovodům. Měla by jste trénovat poslušnost v parku mezi ostatními psy, případně zvolit jiný cvičák či individuální výcvik.
S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 22. 1. 2019  12:06
  • Adam Holeksa
předchozí | další