Čivava

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Máme roční kratkosrstou čivavu chlapečka Chicca. Toho pejska miluju,ale něco je špatně. Měla jsem 17 let pudla toy teda fenku. Byla hodná,poslouchala,nikdy nebyla agresivní,ale Chicco je s tou agresivitou jinde. Nic nepočůrá, neničí. Ale jinak je zlý na cizí lidi, štěká na ně,pak když už je vidí častěji tak to malinko zvládá. Další věc jsou děti. Když byl malý tak ho syn od bratrance kopl a já dávám všechno za vinu tomu. Ale přece to nějak jít musí. Bohužel někdy vyjede i po nas,i mě kousnul a tekla krev ipresto,že je tak malinky. Tresty jsou zbytečný, to ho ještě víc rozzuří. Uz jsme chodili i do psi skolky,ale posun nevidím. Je pravda,že se to zlepšilo od doby,kdy s náma nespí v posteli a snažím se ho cvičit. A taky kdy jsem se o to zacala zajimat,kde je chyba. Kdyz chodíme na prochazky tak nesmi štěkat,jinak dostane a postupně se to lepší a dělá pokroky. Ale po tom jsou dny,kdy úplně bez důvodu vyjede. Třeba dneska-prijde za mnou,sedne si mi u nohy a kňučí. Pak mě nohama škrábe. Tak ho vemu a nejednou start-kousne do nosu a strašně zuří. Nechápu proč. Takže je odkázán na své místo a rád by šel ven,aby mě olizl,ale to mu už nedovolím. Vůbec nevím,co s tím. Připouštím si,že je chyba v nás,ale kde.Děkuji za radu.

Problém asi bude hlavně v tom, že jste si pořídili psa a ne fenku. Prostě psi občas bývají dominantní a pokud se to nechá přerůst přes hlavu, tak vzniká problem. Nemyslím si, že na vině je to, že ho v minulosti koplo dítě, ale to, že jste nezvládli výchovu. Nastavte nové mantinely chování, popř. ideálně vyhledejte pomoc odborníka a trénujte pod vedením někoho zkušeného.
hezký den
Adam
  • 10. 12. 2018  18:26
  • Adam Holeksa

Čivava

Možná máte pravdu,třeba je to opravdu tím,že je to pes a taky že jsme výchovu nezvládli. Čas vrátit bohužel nejde. Mohl byste mi prosím dát pár tipů,jak nastavit ty nové mantinely výchovy? Co by třeba mohlo zabrat na to,že bezdůvodně kousne? Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Doufám,že si najdete na mě čas. Díky.
předchozí | další