Vzájemná agrese

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem a radou, co s tím. Mám doma 5ti letou fenku Sammy, která vloni odrodila 5 štěňat, z toho jedno jsme si nechali a to taky fenečku. Teď 28. listopadu bude mít rok. Cca na začátku minulého týdne začala poprvé hárat a bylo vše ok. Tento týden jsem jim dala pamlsek na okusování a ta mladší od něj odběhla. Jakmile to zpozorovala matka běžela k němu a začala to olizovat. Mladší se k ní rozběhla a pak se začaly prostě rvát. Nějak se nám je podařilo odtrhnout, ale incident, že na sebe vrčely a praly se se opakoval do půl hodinky znovu. Od té doby na sebe vrčí a nejraději se do sebe pustily, kdybychom jim v tom nezabránily. Nemůžou takhle o samotě spolu být. Jednou na procházce byly v pohodě a šly spolu, ale jakmile jsme byli na zahradě, tak vzájemná agrese projevovala znovu. Včera na procházce už vedle sebe ani nešly a každá byla na jiné straně.
Proto se chci zeptat, jak jde tomuto zabránit? Může za to prvotní hárání mladší fenečky? Musím je teď separovat, ale to se mi vůbec nelíbí, jelikož mám strach, že se pak nesnesou vůbec? Jak můžu proti tomuto "bojovat"? Pomoci jim nějakým způsobem? Půjde to vůbec?
Vím, že mám moc otázek a takhle na dálku se to těžko určuje, ale v životě jsem se s tím nesetkala a rve mi to srdce, když to vidím. Neumím si představit totiž, že bych jednu musela dát pryč. Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu.
předchozí | další