Poridit kavkazaka bez pritomnosti?

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobry den,mame zahradu 6tis.m2, na ktere chceme stavet a asi za 5 let se na misto presunout na trvalo. Zahrada je oplocena, mame tam chatu. Dojizdime tam 3-4 x tydne. Pracujeme,nebo si jen tak uzivame leta, zimy, samoty, soukromi. Jsme 3 dospeli a 3 deti (6,4 a 1 rok). Muj dotaz (na zkusene chovatele kavkazaku, nebo jineho pastevce?) Zni: Je vhodne porizovat si na zahradu psa za takovych podminek?

Predstavuji si to tak, ze si na jare poridim stene a stene tam bude pres jaro,leto do podzimu se mnou a rodinou. Pres zimu jezdivame na zahradu mene, ale vzdy tam jsme o vikendech, pres tyden min.1x. Pes by tam byval casto sam. Mam obavu, aby nas nesezral kdyz prijedeme (brano s nadsazkou) a nejvic se bojim toho, ze by se mohlo neco stat, kdyz tam nebudeme (pes ublizi zlodeji, pes se dostane mimo plot). O plemenu mam neco nacteno, zkusenost takovou laickou (expritel par kavkazaku vlastnil, z toho 3 otravili zlodeji).

Rada bych mela psa nejen na pomazleni.. predevsim jako hlidace. Obavam se, ze jine plemeno by trpelo nepritomnosti pana. Kavkaz by to mohl zvladnout, co myslite? Budu rada za vecne odpovedi.

Dobrý den,
asi ideální kombinace by byla pořízení zabezpečovacího systému na chatu, a domácího mazlíka do rodiny...
Tento dotaz se mi dostal do rukou, abych na něj odpověděl... Mohu vám však napsat jen svůj názor.
A ten je takový, že já bych do tohoto nešel. Také jsem s jedním kavkazákem vyrůstal. Je to skvělý ochránce smečky. Otázkou je, jak se pes bude chovat, když si na vás za 3/4 roku zvykne a pak najednou tam bude necháván o samotě. To nedokážu predikovat. Také by bylo potřeba samozřejmě zajistit krmení psa, a pozemek mít zabezpečený tak, aby nedošlo k útěku psa... Kavkaz je sice kavkaz, ale pořád živý tvor.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 9. 11. 2022  10:13
  • Adam Holeksa
předchozí | další