pes z útulku

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, před pár týdny sem si vzala pejska střední velikosti, zhruba 5-letého, z útulku. Vím, že vystřídal několik útulků i majitelů, ale konkrétní info nemám, v tom posledním strávil jen pár týdnů po neúspěšné adopci z jiného konce Čech. Doma, pokud jsme sami (já, kočky a můj druhý pes) je téměř od začátku úplně skvělý, ale v přítomnosti jakéhokoliv dalšího elementu - lidi, psi, provoz - je vyděšený. Venku reaguje plaše až pokusy o útěk (s výjimkou psů-tam rovnou útočí) a doma štěkotem a nervním přebíháním. Vím, že musí proběhnout jakási re-socializace, jen nevím, jestli to funguje i u dospělých psů se zcela evidentně nepěknou minulostí. Je něco dalšího, jak mu pomoci? Momentálně žádám každého známého psomilce o návštěvy a společné venčení, ale nerada bych nechtěně situaci zhoršila. Děkuji za případné rady.

Dobrý den,
podle toho, co jste napsala, tak toho má chudák pes už hodně za sebou...
S takovými psi je práce vždycky náročnější. Asi bych vám doporučil, aby jste ho přestala krmit doma do misky, krmte celou denní dávku venku v průběhu venčení. Socializujte, ale pokud reaguje na psi agresivně, nepouštějte ho k nim. Choďte okolo, ale ať nemá šanci po nich vyjet.
Berte ho ven pouze s košíkem! A zkuste vyhledat pomoc nějakého dobrého psího trenéra, který se na psa podívá a poradí vám, jak s ním správně pracovat. Povahu a minulost psa nezměníte, ale můžete vekou pílí a úsilím dosáhnout nějaké úrovně poslušnosti, kdy budete se psem moct fungovat v běžném životě.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 31. 10. 2022  10:26
  • Adam Holeksa
předchozí | další