Pes začal štěkat v naší nepřítomnosti

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Máme pejska 2 roky. Byl naučený být doma sám když jsme byli v práci a ve škole. Manžel pracuje na směny, tak sám byl vlastně jen přes ranní směny, kdy jsme byli v práci oba a dcera ve škole. Hrál si nebo spal. Před 2 týdny Manžel odjel na pár měsíců. Od té doby když nejsme doma pořád štěká proštěká celé dopoledne. Nedotkne se ani jídla ani hraček, nespí. Když se vrátíme, teprve se nají a usne. Začal strhavat věci z věšáku, okusovat lišty, škrábe zeď. Nikdy dřív to nedělal. Myslím, že je vystresovaný z manželova odjezdu a bojí se, že zmizíme i my s dcerou. Zkoušela jsem mu dát i své tričko po dobu nepřítomnosti, nezabralo. 2 roky vydržel vždy být nějakou dobu sám a teď 3 týdny je to peklo. Bydlíme v paneláku

Dobrý den,
pro bezpečnost psa a i vašeho bytu bych vám doporučil pořízení kvalitní klece.
Dáte mu tam jeho pelíšek a postupně ho tam budete učit. Nejdříve mu tam, jen tam, začnete dávat jídlo po dobu vaší přítomnosti. Dáte tam misku, až tam vejde, zavřete ho, až to sní, tak ho po chvíli zase pustíte.
Takto to budete opakovat klidně i několikrát denně (vždy mu dáte jen malou část jídla) aby si zvykal, že tam je zavřený, ale zase ho pustíte.
Intervaly pak budete prodlužovat. Nezapomeňte ho vždy před odchodem pořádně vyvenčit a unavit!
Co se týká štěkání, může to ustat, až se naučí na klec, nebo můžete zkusit využít protištěkací obojek.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 17. 10. 2022  11:34
  • Adam Holeksa
předchozí | další