Agresivní hra štěněte

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
máme 8 týdenní štěně maďarského ohaře.

Je mi jasné, že takto malé štěnátko bude kousat všechno a všude. Avšak když se snažím převést pozornost z kousání do rukou na hračku, věnuje ji pozornost tak 1-2 vteřiny a poté se opět vrací na ruku, nohu. Když se příliš rozdovádí, tak i když důrazně řekneme ne, fuj, nesmíš tak se klidně zakousne do nohavice, kotníku a pokračuje ve hře, až agresivně. Takhle rozdováděná je klidně i po 45 minutách na louce na procházce.
Máte někdo tip jak takovéto chování pomalu odstraňovat? Mám strach nějak více tlačit na pilu, vím, že je to malé štěně které si chce hrát a také vím, že MOK je na tvrdé zacházení choulostivý, ale kde je ta hranice?

Díky všem za informace.

Dobrý den,
když na psa důrazně řeknete fuj, ne, nesmíš, rozumí tomu stejně jako když mu řeknete slunce, déšť, trhej... Musíte mu dát najevo, co po něm chcete. Jakmile se tedy rozdovádí tak, že vám to už bude nepříjemné, okřikněte ho FUJ a plácněte přes čumák. Rychle, důrazně. Ideálně tak, aby to pes už nechtěl zopakovat. Také bych vám už doporučil začít navštěvovat nějaký dobrý cvičák nebo lekce u soukromého trenéra, aby jste pomalu dostávali psa pod kontrolu.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 11. 8. 2022  07:18
  • Adam Holeksa
předchozí | další