Změna prostředí

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, před 11 lety jsme našli na Štědrý den u popelnic asi týdenní štěně křížence. Ač jsem měla doma čtyři malé děti, nemohli jsme ho tam nechat. Celých 11 let s námi žil v domečku a byl naprosto spokojený a šťastný. Jak šel čas odešly z domova všechny děti i manžel a já jsem zůstala s Mikym sama. Vzhledem k tomu, že už jsem to ekonomicky neutahla musela jsem se přestěhovat do bytu. A tady nastal kámen úrazu. Miky po mém odchodu z bytu štěká, kňuči... Už jsem vyzkoušela i protistekaci obojek, ale ani to nepomohlo. Strašně mě to trápí. Už jsem zkoušela jestli by si ho někdo nevzal na zahradu, ale marně. Je nějaká pomoc? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
pes je velice adaptabilní tvor, bohužel ale pokud je celý život zvyklý na zahradu nebo vaší přítomnost, a pak ho zavřete do bytu, je to pro něj obrovský šok. Pokud vám nepomohl funkční a kvalitní protištěkací obojek, zkuste ve vašem okolí vyhledat někoho, kdo se zabývá hlídáním psů aby si bral psa na dobu vaší nepřítomnosti třeba k sobě.
U mladých psů se toto řeší například postupným zvykáním na klec, kde má pes svůj pelíšek, svoje místo a naučíte ho na to, že když se jde do klece znamená to, že vy jdete pryč, ale zase se brzy vrátíte. Můžete vyzkoušet i tuto variantu... Podrobný popis jak na to, jsem již několikrát popisoval v předchozích dotazech.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 23. 6. 2022  08:58
  • Adam Holeksa
předchozí | další