Pes neumí být sám doma

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, potřebovala bych poradit s tím, co bude pro psa nejlepší. Máme doma 1,5 roku starého maďarského ohaře. Pejska jsme si pořizovali, když jsme plánovali stěhování do domku se zahradou a čekali jsme miminko. Bohužel přítel přišel o práci a asi rok jsme měli velmi závažné rodinné problémy, které nám bohužel neumožnili pejska vychovat a on teď tahá a neumí být vůbec sám doma. Věděli jsme do čeho jdeme, počítali jsme, že to bude složitější i s miminkem, ale nečekali jsme, že se nám bohužel doslova zhroutí život. Pejsek je neskutečně hodný, co se týká miminka, ale jinak je divoký, když jdeme ven tak tahá a skáče. Doma nikdy nebyl sám déle jak 15 minut, protože nepřetržitě štěkal a nešlo to kvůli sousedům. Přemýšlíme, že ho budeme muset dát k někomu, kdo na něj bude mít více času a bude s ním moct chodit pravidelně na delší dobu ven, nejlepší by byla rodina s dětmi a baráčkem, jelikož miluje děti. Já s naším devítiměsíčním miminkem nemůžu jít ani ven s kočárkem a přítel se vrací pozdě z práce a velmi unavený, takže pejska také nevyběhá. Bohužel se tu navzájem trápíme, ale nedokážeme ho dát pryč. Pokoušíme se ho naučit, aby byl sám doma, ale moc to nejde. Tak bych se chtěla zeptat na váš názor, jak bychom měli v této situaci postupovat. Jestli by pro něj nebylo lepší být s rodinou, která bude mít lepší podmínky co se týká prostoru, zahrady a pravidelného pohybu. Jelikož bydlíme v bytě a dohromady s kočárkem s ním kvůli bezpečí miminka ven nemůžu

Dobrý den,
zanedbání výcviku a socializace psa se dost nevyplácí.
Vám tedy nezbyde nic jiného, pokud si tedy psa chcete nechat, aby jste vyhledali trenéra psů, a psa mu svěřili do péče - internátní výchovy - když na něj nemáte čas.
Trenér vám pak vrátí psa vychovaného a vycvičeného, aby jste s ním mohla chodit bez problémů ven i s kočárkem, pes poslouchal na slovo a nemusela jsem se s ním zlobit.
V případě zájmu se na mě můžete obrátit.

S pozdravem, Adam Holeksa
  • 1. 6. 2022  11:34
  • Adam Holeksa
předchozí | další