Chování psa v přítomnosti "cizich" lidi

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobry den,
potrebuji poradit,jak resit neposlusnost psa,kdyz prijde navsteva. Mame 5 mesicu stare stene (pes,krizenec rtw a bernskeho),ktere cvičíme. Bez problemu poslechne na povely,které jsme ho naučili (nesmis,zustan,ke mne a take dobrovolné nasledovani). Na povely reaguje i v cizim prostredi i v přítomnosti vice lidi. Problém nastava ve chvíli, kdy přichází navsteva. To pak nevidi,neslysi a neexistuje zadny povel,na ktery by slysel. Od branky do domu pak podle toho návštěva vypada (od bláta). Zacal jsem to resit tak,ze kdyz prijde navsteva,tak si ho pred otevrenim branky vezmu na voditko a na návštěvu ho "nepustim". Dam mu povel zůstaň a drzim si ho na vodítku u nohy. Nevim,jestli je tento postup správný. Chtel bych poradit,jak psa přimět k tomu,aby poslechl i ve vyse popsane situaci. Predem děkuji za radu.

Pes vs. kocka

Jeste jednou dobry den. Mam jeste doplňující dotaz. Na zahradě mame kocoura,ktery je stary 8 mesicu. Od mala si s nasim křížencem hrali. Ale ted,kdyz je psovi 5 mesicu, tak mu uz kocour fyzicky nestačí a pes s nim dost zameta. Bere to sice jako hru, ale kocoura chytne pod krkem a vlaci ho přes celou zahradu. Ten skuci,prska,ale nebrání se mu. Nevíme, jak psovi vysvětlit, ze kocour ktery tady byl driv nez on,je taky "clen smecky".

Dobrý den,
jak píšete, máte 5ti měsíční štěně.
O pořízení kotce jste nepřemýšlel? Mohl by jste tam psa zavírat po dobu příchodů a odchodů návštěv. Většina psů, a hlavně tedy štěňat se rádi vítají. Postupem času vítací intenzita opadne, ale do té doby nepolevujte a trénujte ho v odkládání (povelu zůstaň). Když návštěva přijde instuujte je, aby na psa nemluvili, nekoukali jeho směrem, vlastně dělali, že tam vůbec není. Nebude mít tak další podnět k radostnému vítání.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 10. 1. 2022  12:37
  • Adam Holeksa
předchozí | další