Pes se začal bát

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,

rodiče mají 7 letého nekastrovaného psa border kolie. Pes je na dvorku a po příchodu z práce si ho rodiče berou domů, následně s ním jdou minimálně hodinu na procházku. Na cvičák nejezdí, ale poslouchá dobře. V pátek dojela sestra z internátu, pes ji radostně přivítal, jako vždy, celou sobotu bylo vše v pořádku. V neděli ráno, když sestra vstala, pes stáhl ocas a začal vrčet. Nebylo to agresivní vrčení, spíše se bál. Celý den se jí vyhýbal, nechtěl od ní hračku ani pamlsek a sedal si tak, aby na ni vůbec neviděl. Když byla v jedné místnosti, sedal si k rodičům a úplně se k nim strachy tlačil. Sestra je dospělá, takže se nemohlo stát, že by mu udělala něco špatného, jako třeba malé dítě, které by si to ani neuvědomilo.

Za sestrou si vždy chodil lehnout do postele a úplně ji miloval. Byla pro něj jako kamarád.

Už dříve se to občas stalo u lidí, se kterými se potkával na procházce po vesnici. To jsme ale nijak neřešili a prostě jsme se zařídili tak, aby pes tyto lidi nepotkával. Teď už se ale začal bát člena domácnosti a je potřeba to nějak řešit. Proto prosím o radu jak na to, nebo čím by to mohlo být způsobeno.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,
bohužel do hlavy nevidi psovi nikdo, ani ja...., takže duvod chovani vaseho pejska zustane asi neznamy. Pro zlepseni situace bych doporucil, aby se sestra zacala vasemu BC vice venovat, snažila se ho krmit pouze z ruky, aby si ji spojil opet s necim pozitivnim.Chodila s nim na prochazky, zacala s nim klidne cvicit nebo delat nějakou jinou aktivitu....S pozdravem Adam
  • 10. 1. 2022  12:40
  • Adam Holeksa
předchozí | další