výchova staršího psa

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda je možné vychovat staršího, asi osmiletého psa, který neměl žádnou výchovu. Pes je stále zavřený v kotci, protože jeho majitel není zdravotně způsobilý se o něj (kromě žrádla) starat. Já sama jsem měla celý život psy, nyní už přes dva roky žádného nemám, a protože je mi psa líto, kdykoliv mám čas, chodím ho venčit (zhruba obden). Pes neumí žádné povely, venčit ho mohu pouze na vodítku. Jakmile má volnost, využije ji k útěku. Na vodítku strašně táhne, potřeboval by se hodně vyběhat, aby se unavil, ale pustit ho nemůžu. Ráda bych mu poskytla volnost pohybu, ale to nepůjde, dokud nebude poslouchat aspoň na základní povely jako přivolání. Prosím o radu, jak se psem pracovat a zda je možné v tomto věku a za podmínek, ve kterých pes žije, ho nějakým způsobem socializovat. Děkuji.

Dobrý den,
předpokládám, že takový pes nebude mít ani žádnou socializaci...
Nemožné to není, ale nebude to ani nic snadného. Budete k tomu potřebovat čas, aby jste se psem mohla několikrát denně cvičit.
Tréninkem párkrát v týdnu ničeho nedosáhnete. Uplně nejlepší by bylo, kdyby jste vyhledala pomoc trenéra psů, který vám vysvětlí jak nejefektivněji se psem pracovat, aby jste mohli venku normálně fungovat.
S pozdravem,
Adam Holeksa

  • 15. 11. 2021  13:24
  • Adam Holeksa
předchozí | další