Vhodná psí rasa na cestování?

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
dlouhodobě cestují po světě.
Rád bych k sobě přibral aktivního psa, který by se mnou dokázal držet krok. Jako kamarád i jako extra pár uší při spaní pod širákem.
Budu počátkem příštího roku v Čechách a rád bych v té době začal s výcvikem.
Co byste doporučili za rasu a případně lokalitu na výcvik? Za případný kontakt pro podrobnější domluvu / informace bych byl moc rád.

Děkuji!
Vojta

Dobrý den,
jako parťáka pro cesty bych vám doporučil například australského honáckého psa, ale fenu! Ani malý, ani velký, aktivní a odolný pes.
S výcvikem je ideální začít po přeočkování na psí choroby, cca ve třech měsících. S výcvikem vám rád pomohu. V případě zájmu či jiných dotazů mě klidně kontaktujte na 607154461.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 2. 11. 2021  09:25
  • Adam Holeksa

Délka výcviku

Dobré ráno,
děkuji za odpověď a nabídku.
Koukal jsem ještě na různé labradory, jde mi o celkovou odolnost a "can do" povahu. Schopnost zůstat aktivní v teplých krajích by byla vítaná.

Pokud se s výcvikem začíná na 3 měsících, v kolika si člověk štěně bere? Co nejdříve po narození? A jak dlouho je tak potřeba na nějaký základní výcvik?

Předpokládám, že v Čechách strávím 3-4 měsíce, než zase odjedu na cesty. Nevím, jestli to bude stačit. Momentálně jsem stále mimo republiku, ale pokud Vám to nebude vadit, rád bych Vás kontaktoval skrze SZ / WhatsApp / mail.

Děkuji,
Vojta Plešák
předchozí | další