Socializace 7 letého německého ovčáka

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak socializovat sedmi letého německého ovčáka?
Jeho příběh je lehce komplikovaný. Pořídili jsme si ho, když mi bylo kolem 10ti let a moc jsem ho chtěla cvičit, ale rodiče mi to nedovolili, protože měli strach. Taťka byl přesvědčen o tom, že když všichni jeho vlčáci byli poslušní, tak i tento bude stejný, ale stal se problém. Taťka už na to s pracovní zátěží nestačil, tak jako kdysi a vlčák začal být po čase agresivní na menší psy na cvičáku. Díky tomu jsme přestali chodit a šlo to čím dál víc z kopce. Později útočil i na psy, které znal od malička, a se kterýma si rád hrál. Jediný pes na kterého není agresivní je naše malá 13ti letá fenka. Tento problém přetrvává dodnes jen s malou změnou. Rodiče mi začali věřit (v mých 17ti letech) a mohla jsem s ním začít chodit na procházky. Spolu s mým přítelem ho i cvičíme a je velmi šikovný a všechno chápe hned. Jediný problém máme s agresivitou. Vyjíždí po psech za plotem, nemluvě o psech venku na procházce. Díky mně se trochu krotí a už tolik neštěká a občas k nim ani netahá, ale pořád z něj cítím, že by každého nejradši zakousl.

Moc bych si přála, aby se skamarádil alespoň se psem od mého přítele (kterého by zakousl nejraději) a v lepším případě by vycházel s každým druhým. Ráda bych ho k tomu vedla různým cvičením, ale nevím jak.

Předem mockrát děkuji za odpověď.
Honešová

Dobrý den,
jak se ne nadarmo říká, tak starého psa novým kouskům nenaučíte :) S jeho povahou se toho moc nenadělá, tím pádem musíte o to více zamakat na jeho poslušnosti.
S tím, aby se s cizími psy kamarádil ale nepočítejte. Můžete ho naučit poslušnosti natolik, aby jste s ním mohla chodit na procházky, on šel v klidu u nohy a v případě že je na volno, aby vždy přišel na zavolání.
Kdyby jste měli zájem, rád vám s výcvikem pomůžu. Působím ale jen v Praze.
Jestli jste z daleka, vyhledejte dobrého soukromého trenéra ve vašem okolí, aby vám ukázal jak správně se psem pracovat. Také bych vám doporučil pořízení elektronického obojku, aby jste měli psa neustále pod kontrolou. S tím by vás ale také měl někdo naučit pracovat!

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 19. 4. 2021  08:47
  • Adam Holeksa
předchozí | další