Soužití dvou fenek

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou poprosit o radu. Máme doma 9.let starou fenku bišonka. Vyrůstala jako jedináček, ale celá rodina máme pejsky takže s pejsky byla pravidelně, občas téměř denně.Dokonce u nás měsíc bydlela kamarádka s fenkou amstaff a všechno bylo v pohodě (až na počáteční vrčení naší bišonky, ale vše se srovnalo a bylo posléze v pohodě.
Na konci ledna jsme si s manželem přivezli štěndo, fenečku novofundlanďana. Ze začátku byla naše stará fenečka dost chladná, ale časem se začalo vše zlepšovat a holky na sebe byli v pohodě, začali spolu lehávat na dece, žužlali vedle sebe dobroty z buvolí kůže...atp. Mysleli jsme si že už bude vše jen dobré. Teď během posledního týdne a půl začala být starší fenka celkem apatická, zdržuje se na gauči kam malá neleze, nechce moc na procházky, jakmile se malá přiblíží okamžitě vrčí a “nadává”. Naše novofundlandka půjde během měsíce bydlet ven, ale přece jen budou neustále v kontaktu. Nikdy jsme si s manželem nevšimli že by si holky něco udělali. Byli spolu i doma už sami, ale většinou probíhalo vše v klidu a každá ležela někde jinde (samozřejmě nemůžeme vědět zdali se něco nestalo za zavřenými dveřmi), ale newfie je sice štěně, ale nijak divoké, je spíš klidnější. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,
v první řadě bych zašel na veterinu aby vyloučili nějaký zdravotní problém.
Když bude vše zdravotně v pořádku, tak mějte na paměti, že už je vaše bišonka v letech, kdy má nárok na svůj klídek. Zajistěte jí tedy místo, kam si může zalézt a newfie na ní nebude moct.

S podzravem,
Adam Holeksa
  • 6. 4. 2021  11:10
  • Adam Holeksa
předchozí | další