Čurání doma

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
Prosíme o pomoc. Máme 3letého křížence nejspíše labradora se stafordem. Jako 3 měsíčního jsme si ho vzali z útulku. Ze začátku nedělal vůbec nic a cca. po měsíci začal dělat malé loužičky, snažili jsme se dle rad mu vysvětlovat, že to nesmí a zvýšili jsme frekvenci venčení. Nepomohlo a po přestěhování do většího bytu se to zhoršilo dokonce pak začal vyloženě počůrávat stěny i nábytek dokonce se i jeho agrese zvýšila. Z důvodu zvyšující se agrese vůči nám i ostatním psům z okolí jsme se dle rad rozhodli ke kastraci, která pomohla pouze v agresivitě kdy je o něco klidnější. Aktuálně je to tak, že se vyčůrá jen, co zabouchneme dveře, i když byl před tím, než odejdeme venku. Stačí když odejdeme na 10 minut a i tak to udělá. Už si nevíme rady na co se zaměřit. Děkujeme moc za radu.

Dobrý den,
jde o značkování teritoria s největší pravděpodobností. Odbourat takový zlozvyk je náročné až skoro nemožné. Poradím vám, aby jste psa dle vašich možností sledovali, a v okamžiku, kdy něco počůrá, okamžitě ho musíte důrazně potrestat. Ne však zpětně, pes si to již není zpětně schopen spojit. Dále pak existují různé desinfekční prostředky, a postřiky proti značkování, ale ty popravdě moc nefungují.
Pak je ještě varianta, aby jste ho v případě odchodu z bytu zavírali do klece. Dali mu tam pelech, předtím ho řádně vyvenčili a unavili. Do klece by si sám sobě čůrat neměl.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 16. 3. 2021  10:30
  • Adam Holeksa
předchozí | další