Zoufalost

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, mám problém se psem Jack Russell 1,5 roku. Mám ho 2 měsíce. Vzala jsem si ho od paní, co ho nechtěla prý z rodinných důvodů. Více mi neřekla. Psa a ockovaci průkaz mi vrazila do ruky na benzince a byla pryč. Pes si zvykl na mě rychle. Je na mě fixovany. Sam venku nevydrží ani doma. Beru ho do práce. Jezdím s dodávkou. Celý den je s se mnou v autě a od rána do večera na vše a všechny štěká,vrci a je úplně nepricetny. Mě to v práci omezuje a to hodně i zakazniky. Už jsem z něj zralá na psychiatra. Vůbec nevím co s ním dělat. Je mi ho líto ale sebe už lituji taky. Jsme spolu 24 hod. To se nedá. Prosím o radu jak s tím to problémem naložit.

Dobrý den,
pokud jde pouze o štěkání nebo ničení věcí, tak to lze řešit klecí a protištěkacím obojkem.
Jestli je pes v nervu - klepe se, zrychleně dýchá - tak může jít o separační úzkost. Zde ještě nikdo nevymyslel jak problém 100% vyřešit.
Ale pro zmírnění může pomoct také právě klec, kde bude mít pes své místečko a bude ho mít spojené s něčím příjemným. To znamená, že jídlo bude dostávat jen a pouze do té klece. Když mu pořídíte nějakou kost z bůvolí kůže nebo jinou věc na kousání, tak mu ji dejte tam. Naučíte ho tam za vaší přítomnosti doma. Důležité také je psa dostatečně unavit.
JRT je hyperaktivní plemeno, takže mu nestačí půlhodinová procházka 2x denně.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 19. 1. 2021  08:57
  • Adam Holeksa
předchozí | další