problém při nasazení obojku

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně výcviku. Máme již třetí fenu Bílého Švýcarského ovčáka. Je jí 6 měsíců. V prvních měsících s námi chodila na procházky po okolí pouze na volno bez obojku a vodítka. Protože, už je starší a větší snažíme se ji učit chodit na vodítku. Na vodítku chodí hezky, ale největší problém máme s tím, že si nenechá připnout obojek. Bojí se nás už když ho vezmeme do ruky. Snažíme se jí nalákat třeba na pamlsek, ale spíše nám utíká a bojí se. Když jí po nějaké době odchytneme tak bez problémů jde na procházku. Zkoušíme i kšíry, ale je to stejné. Nikdy jsme jí vodítkem nebo něčím podobným neublížili. Když jí obojek necháme na krku několik dní, aby si na něj zvykla nepomůže to. Stejně si ho při sundání nenechá znovu nasadit bez problémů. Při nasazení obojku je na ní vidět, že, se jí to nelíbí.
Nikdy jsem se s tímto nesetkala. Většina našich psů neměla s obojkem žádné problémy. Děkuji Vám za radu a doufáme, že se to bude jen zlepšovat. S pozdravme Veronika

Dobrý den,
nerozumím tomu, proč jste jí to neučili již od mala. Tak se to dělá standardně právě proto, aby si na to pes zvyknul a stalo se to součástí jeho života.
Teď vám nezbývá nic jiného, než jí na to prostě zvykat. Nelepší by bylo, kdyby jste jí ho nasadili a už ho nesundavali. Pokud jí ho chcete sundavat, tak jí přestaňte krmit do misky a dávejte jí jídlo pouze za to, že si nechá bezproblému nandat obojek. Trénujte to několikrát denně.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 20. 1. 2021  10:25
  • Adam Holeksa
předchozí | další