štěně spící venku

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, prosím o radu, rodiče si pořídili štěně voříška. Podle rodičů bude velikostně cca ke kolenům, je ji 14 týdnů, váží cca 9 kg a otec ji nutí spát venku v boudě se slovy, že pořádnej pes spí venku. Je to malá drobná fenka s hladkou srstí, zdědila boudu po retrievrovi a podle je ji tam zim a smutno. Může takto malé štěně spát a být přes podzim a zimu venku? Jakmile někoho z nás vidí, tak se rovnou celá šťastná počůrá. Od zkušeného pejskaře mám radu, že má být co nejvíc s členy rodiny, které považuje za smečku a že čůrá proto, že konečně není sama a někoho vidí. Jak ji čůrání odnaučit, v domě počůrala už kde co. Mamince je fenky líto, bere ji domů ohřát, ale kolem půlnoci je pejsek otcem vyexpedován ven. děkuji za názor. Štěňátko si táta dovezl dvouměsíční, ač mělo být do 3 měsíců u maminky:-( tj už měsíc a kus je pejsek součástí rodiny a celou dobu je hlavně venku. ted to ještě jde, ale nedovedu si představit, že bude 5 měsíční štěně venku i v mrazu. Když je doma, likviduje kde co, protože rodiče neumí psa vychovat. Já se tam vyskytuji jen jako host a velmi mne trápí, že v podstatě psa týrají a ničí svou nevýchovou.

Dobrý den,
jsou psi uzpůsobení a vyšlechtění na celoživotní pobyt venku za jakéhokoliv počasí. Dle vašeho popisu nedokážu odhadnout o jaké plemeno se může jednat.
V každém případě bouda musí být dvoukomorová, zateplená a vstupní otvor by měl být zakrytý nějakou látkou či kobercem, aby si tam pes mohl pohodlně vlézt/vylézt ale zároveň aby byl schopný si to tam zadýchat.
Počůrávání může být způsobeno radostí, ale také nastydnutím. Střídání teplot není pro psa úplně ideální. Když bude zvyklá na chlad, může tomu své tělo lehce přizpůsobit, například vytvořit si hustější podsadu srsti. Pokud je zde nějaká možnost, tak ať psa zavírají někam do chodby, garáže, nebo prostě někam, kde nebude přes zimu v noci mrznout.
Pokud je problémem ničení věcí, to se dá řešit klecí v bytě.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 7. 1. 2021  10:08
  • Adam Holeksa
předchozí | další