Balú - Nalezený pes

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Bohumín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 26.08.2019
Akt. umístění: Útulek Bohumín
Evidenční číslo: 525
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Balú je veselý, kontaktní, kamarádský, ale také akční, dovádivý. Není vychovaný, jedná se o psího puberťáka, je potřeba s ním důsledně cvičit. Je vhodný k aktivním lidem, kteří mají s výchovou a výcvikem zkušenosti. Jedná se o velkého statného psa. Tím, jak je zbrklý a chce si hrát, by mohl nechtíc někoho menší postavy např. povalit na zem, proto ho nedoporučujeme k malým dětem. 

Byl odchycen u ŽDB. 

 

Balú se velmi silně podobá pejskům, kteří u nás byli, a věkově to také odpovídá. Jaký by tedy mohl být jeho příběh (a na 99 % to tak je)? Balú a jeho sourozenci se na tomto světě ocitli jako výplody drobných množitelů, navíc v lokalitě, kde se takové věci, jako je kastrace nebo obecně to, že pes je součástí rodiny, neřeší. Štěňata ještě měla být u své maminky, ale místo toho „vyrazila do světa“. K támhleté, támhletomu… A pak se jeden z těch prcků ocitl na ulici sám a dostal se k nám do útulku. Za pár dní bylo nalezeno další štěně, holčička, skoro stejná jako to předchozí štěně. Sourozenci. Co jsme se dozvěděli, byl další šok. Fenka, která u nás pobývá měsíc, je jejich matka. Takže tady máme skoro celou rodinku. První štěně onemocní, druhé vzápětí také. Obranné látky nemají. S nějakým očkováním, které měli bývalí majitelé zajistit, nemůžeme počítat. První to nezvládne, druhé svůj život vybojuje. Holčička a maminka nalézají nový domov.
A teď současnost. Psí puberťák Balú, na němž jde vidět, že se o něj nikdo nestaral, je nepolíbený výchovou. Podoba, věk, lokalita – vše do sebe zapadá. Je to jen další z nešťastně narozených štěňat.
-------------
Co chceme na tomto příběhu demonstrovat?
Taková je každodenní realita – majitelé si nehlídají svá zvířata před nakrytím, štěňata porozdávají kdekomu, noví majitelé opět nemají znalosti o tom, jak správně vychovávat psa, jaké má pes potřeby, že k chovu psa patří i výdaje atd. Je to neustálý kolotoč toho, že zvířata se dostávají do rukou těm, kdo nemají návyky, jak se o zvíře řádně starat, nebo nemají povědomí o tom, co je špatného na tom mít štěňata po svém Benovi/Betynce.
------ 

Sledujte nás na Psí útulek Bohumín (okr. Karviná)