Pohlaví

Kočka

Věk

3 roky
Icon: Kočka 3
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Frýdek-Místek
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 09.03.2022
Akt. umístění: Neposedné tlapky z.s.

Podrobný popis

Z celého srdce prosíme o pomoc s hledáním domova Osud si s ní nehezky pohrává
Holly je odrostlé kotě, které žilo v kočičí kolonii u ubytovny ve Frýdku. Už jen tento způsob života není pro tak milou a důvěřivou kočku úplně top.
Chybí jí půlka ocásku, ten jí údajně překousl statný kocour při pokusu o spáření. Díkybohu se z toho dokázala dostat svou pomocí.
Kondice v době odchytu nic moc, celkově se nám zdálo, že je v této kolonii takovým otloukánkem Nicméně jde o neskutečně milé, citlivé a něžné zvířátko. Mysleli jsme si, že vzhledem k těmto vlastnostem půjde do adopce rychle. No něco nám do toho hodilo vidle a nad Holly se snesl ortel
FeLV - virová leukémie koček
Infekční mezi kočkami, nicméně u žádné jiné kočky z této kočičí kolonie se to neprokázalo. Je nám Holly strašně moc líto, protože to znamená izolaci od všech našich koček a ona samotu snáší špatně Znamená to taky opatrnost, a tak ani my s ní nemůžeme trávit dlouhé dny
V tuto chvíli je vyděšená, je sama v pokoji (který samozřejmě po jejím odchodu kompletně vydenzifikujeme). Hledáme někoho, kdo už takovou kočičku má nebo někoho u koho by mohla najít vysněný bezpečný domov a kdo by bral její nemoc v potaz.
Je to vážně neskutečně milá a hodná micinka.
Vzhledem k její nemoci nebylo veterinářem doporučeno očkování, kastrovaná však je.
 
Oslovili jsme naši dobrou přítelkyni, která má s touto nemocí zkušenosti, aby vám přiblížila život s FeLV pozitivní kočkou.
 
U Holly byla prokázána nemoc rychlotestem a pro i jistotu i Laboklinem.
Citujeme: U Mayenky se na FeLV prislo v jejich cca 3 letech. Je zachranena asi v 6 tydnech a od te doby jen v byte, takze FeLV musi mit od kotatka. FeLV je tzv. Kocici leukemie, neni nebezpecna cloveku ani jinym zviratum, jen jinym kocickam. Oslabuje imunitu. V dnesni dobe to uz nemusi znamenat, ze kocicka nemuze zit. Muze a celkem dlouhy a pohodovy zivot. Za me by kocicka mela byt kastrovana a zit jen v byte, at se eliminuje moznost nejake nemoci, aby imunita nedostavala zabrat. Je dulezite, aby kocicka mela pohodu, zaden stres, aby mela vyvazenou stravu. Mayence podporuju imunitu Imunoglukanem pripadne sirupem Vet-p-im. Dale pridavam probiotika, aby ji fungovalo co nejlepe zazivani, miluje Probican, vyborna je Fortiflora napriklad. Samozrejme je dulezite, aby kocicka byla pod veterinarnim dohledem a stav byl s vetem konzultovan. Lecba na FeLV zatim neni, ale existuje podpurna terapie napriklad Zylexysem nebo Virbagenem, ale to je take vzdy na doporuceni veterinare. Pri pripadne nemoci je treba vzdy konzultace s vetem, protoze veterinar pro felviky voli napriklad setrnejsi ATB apod. FeLV kocicka sice potrebuje trochu vetsi dohled a mozna trosku vic pece, ale muze zit nadherny zivot a vrati nam to svoji laskou.