Tria - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

3 roky
Icon: Kočka 3
Kočka domácí
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Bílá, Červená
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

Tria je asi 2 letá kočka.
 
Tria je moc hodná, lidi má moc ráda, je hrozně vděčná, ráda se přijde mazlit a olíže celý obličej. Problém nastává ve chvíli, kdy jí člověk chce hladit sám, když někde leží, nebo stojí. Je velice opatrná, pravděpodobně zvyklá na ránu a tak je k ruce nedůvěřivá a potřebuje si nejdřív očichat, potom až hladit. Někdy hladit nechce a je potřeba respektovat, jinak se ožene. 
 
Potřebuje hodně klidu, ráda si lehne a pozoruje, co se děje. Není vhodná k malým dětem ani k žádným jiným zvířatům, podle mě není vhodná ven a je to ideální kočka do bytu. Nic neničí, neskáče na linku, rozumí, když se řekne "ne"... pravděpodobně je to i ze strachu z nějaké rány. Postupně se s kočičkama u nás na bytě "sžila", byl to velice pomalý proces. Myslím si, že by byla ale mnohem spokojenější sama a další zvířata jí přidělávají stres, tolerujou se, ale nechce si s kočkama hrát, nebo mít bližší fyzický kontakt, bojí se jich.   
 
Ideální by byla klidná domácnost, kde by mohla být vevnitř, děti tak velké aby chápali, že kočka se za ocas netahá a nemusela tak nabalovat další traumata. Jsem si jistá, že se pomalu bude osmělovat a postupně zapomene na špatně zážitky a bude důvěřovat novému majiteli. 
 
První majitelé jí našli u silnice, potom se zaběhla a strávila rok u jednoho opilce, který jí podle chování kočky musel týrat, ten jí vyhodil a ona se něco přes půl roku toulala nemocná na sídlišti.
 
Nachází se v Praze v dočasné péči. 
 
Máte-li o Triu zájem prosím kontaktujte dočasnou pečovatelku Terezii na e-mailu Terezie.sviderova@gmail.com nebo volejte 737 505 599.