ELI hledá nový domov - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

3 roky
Icon: Kočka 3
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Šedá, Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Srdeční záležitosti

Podrobný popis

I přes skvělý a laskavý přístup malé a velké paničky a snahu vybudovat pro Eli a Tea ten správný domov - jsme na konci května přijali oba zpět. V novém domově došlo opět k silnému průjmování u obou, ale více u Eli a také k žárlivým bitkám.
Druhý den byli vyšetřeni a medikování – dostali injekce na zklidnění střev, na odčervení Profender, Proplan Fortifloru a nařízenou gastrodietu. Střeva i pohmatem jsou znatelně jiná než střeva zdravá.
Gastroenteritida je často nespecifické onemocnění s nejistým nebo neznámým původem. Po striktním dodržování gastrodiety pomalu docházelo ke zlepšení. Dneska už je stolice poměrně pevná, ale opravdu je nutné dodržovat gastrodietu – při sebemenším vybočení je opět sklon k průjmování.
Fakt, že se vrátili tam, kde to znají, zvali celkem v klidu. Eli suverénně napochodovala jakoby nic, Teo byl pár dní zaražený. V současné době jsou to zase v úplné psychické pohodě.
Z minulého domova však máme poznatek – Eli ráda strhávala pozornost sama na sebe, když byla
pozornost věnovaná Teo – nesla to špatně a Teo od ní schytal několik ran a šrámů. Žárlila na něj. U nás se tak neprojevují – možná, že jak nás znají odmala, nemají tu potřebu si něco dokazovat - těžko říct, kočičí povahy jsou opravdu složité. A tak jim pomalu zkusíme hledat znovu domov, tentokrát asi ne společný.
Eli je velmi chytrá, vnímavá a taky trošku „vyčůraná :)“ v domově si zvykla až překvapivě rychle, je přizpůsobivá, mazlivá. O drobném handicapu se zadní nožičkou a polypem v čumáčku je všechno pořád stejné.
Teo je také velmi chytrý, ale je to citlivý kluk. Změny nese špatně, zvyká si pomalu, zpočátku je tedy třeba počítat s tím, že několik týdnů bude jen tichým zrzavým společníkem, který bude vylézat ze svých úkrytů opravdu jen na jídlo a wc. Po čase se k mazlení nechá taky přemluvit, ale nemá to cenu u něj dělat nějak na sílu.
Domov pro ně hledáme pouze v bytovém prostředí a pouze s tím, že je nutné striktně dodržovat gastrodietu – Royal Canin.

Eli je kastrovaná, několikrát odčervená, očkovaná, testy FELV a FIV negativní. 

S láskou a nadsázkou jim říkáme zrzavý a mouratý bumerang  Pevně věříme, že domov dříve nebo později najdou.
Nachází se v dočasné péči u Dobříše - do adopce půjdou po podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního příspěvku.
Více infa na telefonu 604105492