GOLDIE & GINO čekají na zázrak

Pohlaví

Kočka

Věk

4 roky
Icon: Kočka 4

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Šedá, Bílá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Strakonice
Region: Jihočeský
Akt. umístění: Depozitum chlup - nechlup

Podrobný popis

29.5.2022
GINO a GOLDIE (cca rok až dva staří) kastrovaní sourozenci.

Hledají společný nebo samostatný, klidný domov v bytě a bez jiných kočičáků hlavně. Jsou to krásní mazlíci, zatím zdraví, neměli ani rýmu, zoubky i dásně mají krásné - holka se po cca 5ti dnech v novém prostoru rozkouká - je to velká mazlinka, je trochu mlsná - baští jen paštiky gourmet, syrové maso a granulky royal canin - ty tučné samozřejmě a sem tam si dá i kapsičku felix, je hodně chlupatá a je třeba ji pročesávat tu a tam, srst se jí také hodně mění - po smrti paničky žili dost hekticky, holka byla vyhublá na kost, teď už má krásná kulatá záda a bříško trochu tahá po zemi.

Kočička Goldie je mazlivá a za pár dní si v novém domově zvykne. Kocourek Gino je trochu bázlivější a trvá mu, než si na nové lidi přivykne. Kocourek má jen 3nohy, ale mrštný je jako 4nohý.
Po smrti majitelky je chvíli krmili hodní sousedé, ale zůstali bezprizorně. Jsou to oba krasavci, tak proč čekají na zázrak?
Při kastraci se udělaly testy a Felv vyšel oběma pozitivní. Je to neléčitelná nemoc přenosná jen mezi kočkami a nebezpečná jen pro kočky. Proto nejsou vhodní do domácnosti k jiným kočkám, a neměli by mít přístup ani ven, aby náhodou nenakazili další kočky. Hledáme někoho, kdo se nemoci nezalekne a dokáže jim poskytnout klidný domov. S kocourkem můžeme zapůjčit i karanténní klec, pro rychlejší přivyknutí. 

Do nových domovů mohou i samostatně, ale celý život byli zvyklí na kočky a k jiným kočkám už nemůžou.
Nachází se v depozitu Chlup - nechlup, Strakonice.

Celý příběh najdete zde:
Dva krásní dlouhosrstí sourozenci - zemřela jim panička, která kastrovala jen holky kočky, kocourek kastrovaný nebyl a zřejmě se od jiného nakazil při bitce nebo je i s touto nemocí přinesl přítel zemřelé, který ovšem zmizel jako pára a pozůstalí o jeho kočky vůbec nestojí, nechali je tam na pospas osudu a hodným sousedům, kteří je krmili.

Při kastraci se udělaly antigenní testy a vyšly částečně pozitivní. Nechala jsem proto raděj udělat PCR test z krve a bohužel zvýšené hodnoty se potvrdily. Zatím jsou oba zdraví a nemusí se na nich, budou li v klidu, čistém a stabilním prostředí bytu, nemoc ani projevit. Nesmí se už ale kontaktovat s jinými kočkami ani chodit na volno ven - aby někoho oslabeného náhodou nenakazili.
Moc doufám, že se této prognozy nezaleknete a dáte jim šanci na krásný, dlouhý život v klidu a bezpečí, aby také poznali jaké to je být opečovaný a milovaný - u domu byli jen věcmi na myši, nepovšimnutí, nepohlazení, zanedbaní.
S kocourkem ráda zapůjčím i karanténní klec, kvůli rychlejšímu přivyknutí, kočička může být na volno, rozkouká se s vaší pomocí za pár dnů. Jsou čistotní, dostali kapku advocáte za krk a budou ještě znova odčervení pro jistotu.
Čekají na vás v karanténě depozita Chlup nechlup Strakonice a už by mooooc rádi víc pozornosti i prostoru. 
Věříme, že najdou nový domov. 


TROCHA OSVĚTY NA ZÁVĚR:
Tyto skryté kočičí nemoce - leukémie, aids, fip, mor, herpes a kalici virozy, chlamidie, atd., které jsou přenosné jen mezi kočkami, jsou výsledkem nekontrolovaného množení všech se všemi a se vším - mohou za to majitelé nekastrovaných koček a kocourů, kteří je pouští ven - tito majitelé, zaostalí ignoranti, mohou za jejich šíření - přenáší se totiž pohlavně, krví do krve, slinami do krve - při jídle, při rvačkách - pak se stane, že na tuto nemoc mohou umírat i opečované kastrované, často i očkované, ale především milované kočky, která se s nimi venku potkají!