Kačenka - zemřela

Pohlaví

Kočka

Věk

12 let
Icon: Kočka 12
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Černá, Bílá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Frýdek-Místek
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 08.07.2021
Akt. umístění: Neposedné tlapky z.s.

Podrobný popis

Kačenka
Den 8.7.21 znamenal pro tuto cca desetiletou dámu zvrat v životě..
Od kotěte žila se svým člověkem v pohodlí domova, ten si jí kdysi bral jako prcka z útulku. Spolu to táhli dlouhá léta a shodou nešťastných náhod o svého lidského parťáka právě v červenci tato čičinka tragicky přišla Zůstala v bytě pár dní sama... Upozornila nás na ní Policie ČR a poprosila tak o spolupráci.
Přijeli jsme si pro ní, ovšem odchyt k smrti vyděšené kočky v opuštěném bytě vážně nebyl žádný med Tentokrát patří stokrát díky policií, která se spolu s námi vyděšené zvíře pokoušela odchytit. Spolupráce s nimi byla neskutečná! Bez jejich aktivní pomocí bychom byli v bytě možná do teď... Ale! Podařilo se... Naprosto zpocení, uřícení a unavení jsme si odváželi kočku.
Zubožený stav důsledkem živoření v prázdném bytě.. První cesta vedla akutně na veterinu, kde nás ihned a bez váhání přijali. Hned na to jsme Kačenku (původní jméno) vezli k nám.
Toto zvířátko nás hned od začátku odmítalo. Schytali jsme pár pěkných ran.. Věděli jsme, co nám tím říká..... Chtěla domů, ke svému parťákovi, chtěla mít zase ten svůj klid. Bohužel, těžko vysvětlíte staršímu zvířátku, že jeho přání se již nikdy nenaplní..
Celou věc jsme po domluvě s Policií řešili s pozůstalými.... Přes celou Českou republiku. Vzhledem k citlivé situaci zůstala Kačenka u nás. Nejlepší řešení pro všechny a to včetně a hlavně Káčátka.
Kača si ze začátku držela hodně odstup. Šok způsobil své.. Poté se osmělila a krmení probíhalo stylem: "Pohlaď mě, vyčisti mi kvartýr, dej mi jídlo a vypadni..." Pokud jste to nestihli včas, čekala vás pěkná sada.. Za strašidelného řevu, za který by se nemusel stydět ani tygr v džungli, vám věnovala pár peprných facek
.... několikrát jsme použili betadinku a věřte, že ne tak úplně pro kočky.
Časem jsme se s ní naučili vycházet a číst mezi řádky. S naším servisem tedy začala být spokojená. Jinými slovy: "Konečně ti hotentoti pochopili, jak mají fungovat."
Kačenka v životě nepotkala jinou kočku. Tedy posledních deset let rozhodně ne... Když Wanda podstoupila operaci mléčné lišty a byla tak ubytovaná pro zotavení do boxiku v karanténě hned nad Kačenkou, probíhala ostrá výměna názorů. A to se neviděly..
Jenže přišel čas uvolnit místo v karanténě a risknout seznamovačku v pokoji. Kačku jsme dali do pokoje s koťaty. No.... Pár výchovných facek přece jen snese mládě víc než dospělý jedinec. Co naplat
Jak jsme předpokládali - Kačka si sjednala s drobotinou řádný respekt. V pokoji to funguje bez problému. Více vycepovaná koťata nikde jinde nenajdete a přesto jsou v poho Ke Kačence si žádné kotě nic nedovolí a jde zde vidět, kdo tu tomu velí
To samozřejmě mohli poznat dnešní návštěvníci.
Kačenka mručí, vrčí a zároveň se chce mazlit Nebudeme lhát... Spokojená není. Hledáme ji klidný domov, kde bude jedináčkem. V tomto případě dáváme kočku pouze do bytu.
Jen tak mimochodem... Ten vražedný pohled je boží... Ona má ta holka jinak srdce ze zlata