Niki

Pohlaví

Kočka

Věk

1 rok
Icon: Kočka 1
Orientální kočka

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Šedá, Hnědá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: LuckyCats, azyl pro kočky

Podrobný popis

4 orientální koťátka byla nalezena 1. února v Moravských Bránicích – v papírové krabici.

3 holčičky (větší a menší siamka, mourinka) a černo-bílý chlapeček. Všichni měli svrab a velkou rýmu, hubení a celkově ne v dobré kondici.

Nicméně už byli z většiny přezubení, to znamená cca 5 měsíců staří :O Přitom váha ukazovala od 1,1 do 1,6 kg, což jsou váhy spíše tříměsíčních koťat.

Všechno výše popsané se podařilo pořešit, až bohužel 7. den u nás dostali panleukopenii  První onemocněl kocourek Dobby a bohužel nemoc nepřežil 
Den po něm zkolabovala malinká Winky, ale ji se na veterině podařilo vykřesat z nejhoršího a po několika týdnech rekonvalescence u nás už je konečně v pořádku.
Ria onemocněla taky, ale její průběh byl lehčí a zvládli jsme ji vyléčit u nás, a konečně NIKI – neonemocněla vůbec :O

Momentálně jsou tedy všechny 3 holčičky zdravé a prospívají dobře. Samozřejmě používají záchodek, nemají průjem (kupodivu preferují granule nad mokrým krmivem).

Co se týče jejich povahy – jsou velmi hravé. A to myslím velmi velmi. Jsou něco mezi štěňaty a opičkami – pořád v pohybu, zvědavé, do všeho vlezou, na všechno vyskočí, vyšplhají, očuchají, rozlijou a vysypají  Krabici trhají opravdu jako pejsci (hlavně Winki), skáčou na záda, omotají se vám kolem krku, nejraději samozřejmě spinkají na klíně.

Orientálky jsou známé svojí hlučností – vokalizováním, ale naše holčičky se tak zatím neprojevují. Ria občas když něco chce, tak pomňoukává, ale není to žádný bolehlav. Nedám ruku do ohně za to, že se to nezmění, že se v novém domově nerozpovídají, ale Niki a Winki jsou zatím uplně potichu.

Co je pro ně všechny dále typické, je jak moc se mají rády. Skoro nikdy nespí každá extra, stále se tulí, hrají si spolu, pozorují co dělá ta druhá.

Niki je malinko klidnější než exotické sestřičky, ale stále hravá a velice mazlivá. Je z nich také největší, ale pořád se bavíme o váze do 2 kilo.

Proto pro ně rozhodně hledáme domov aspoň po dvou, nebo k druhé podobně staré kočičce (vaší nebo také od nás).

Vzhledem ke své nebojácnosti pouze do bytu se zasíťovanými okny, s podmínkou kastrace cca v červnu.