Béďa - našel domov

Pohlaví

Kocour

Věk

6 let
Icon: Kocour 6
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Bílá, Hnědá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Kočičí depozitum PE

Podrobný popis

Béďa byl nalezený v únoru 2020 na půdě chalupy v Těmicích, kam přišel s velikou hnisající ránou po pokousání psem. Putoval tedy k nám a na veterinu. Měl štěstí, že přežil, protože měl rány od zubů na několika dalších místech. Dostal antibiotika a ránu bylo potřeba čistit. Béďovi bohužel vyšel pozitivní test na FIV, z toho důvodu je vhodný jen k FIV pozitivním kočkám nebo jako jedináček, pouze do bytových podmínek.

Béďa potřebuje chvíli času, aby si zvykl na cizí prostředí a lidi, ale jakmile se rozkouká, je to velice zvědavý kocourek, který vám doma důkladně prozkoumá každý kouteček. Beďánek je hodný a kontaktní, velice vděčný za každou mističku granulek a vaše pohlazení. Rád se pomazlí nebo si i pohraje, ale zároveň není vůbec otravný. Většinu dne se přizpůsobí vašemu režimu, jen když má ráno hlad nebo má pocit, že už toho spinkání bylo dost, dá o sobě vědět. Ve všech směrech je opravdu úžasný a moc by si přál najít domov, kde bude šťastný už napořád.

INFO: FeLV negativní, FIV pozitivní


INFO K FIV:
FIV je chronické a nevyléčitelné onemocnění, které postihuje pouze kočky - není tedy přenosné na jiná zvířata ani na lidi. Kočička s FIV má slabší imunitu a postupně u ní dochází k destrukci bílých krvinek, které chrání organismus proti infekcím. Příznaky krátce po nakažení pominou a kočky jsou pak zdravé několik měsíců až let a žijí spojený kočičí život, jsou jen přenašeči tohoto onemocnění. Postupem času je nakažená kočka náchylnější na různé nemoci, hrozí jí neurologické onemocnění, nádory, postižení trávicího systému, dýchací potíže, aj. K propuknutí nemoci nemusí však vůbec dojít.