Celiné - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

neuveden
Icon: Kočka -
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá, Bílá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nebovidy
Datum nálezu: 03.03.2020
Akt. umístění: LuckyCats, azyl pro kočky

Podrobný popis

Velice hodná, vděčná a klidná kočička. Má výjimečný vztah se svou maminkou, a proto jim hledáme společný domov v bytě.

Celiné s druhou kočičkou Celesté mi nahlásili pejskaři v chatové oblasti  za Nebovidy. Na pozemku jedné z chat se nacházelo celkem 6 kočiček, o které nebylo evidentně dobře postaráno. V chatě jsme někoho zahlédli, ale neotvíral nám, tak jsme mu aspoň nechali vzkaz a dvě kočičky v nejhorším stavu jsme vzali k nám. Původně jsem měla v plánu je po kastraci vrátit, ale vzhledem k romu, že jsou u nás už měsíc, a stále nejsou zdravé, tak to jednak není zatím možné a upřímně – taky to vypovídá o péči, které se jim tam (ne)dostávalo..

Celiné jsme odhadli jako dospělou, ale ne starou kočičku. Ze všech okolností máme za to, že je Celesté její maminka. Ten vztah, který spolu mají je ne-u-vě-ři-tel-ný! I před kastrací, kdy s nimi ještě musely cloumat hormony a většina koček samic se mezi sebou nesnese, se stále držely spolu, ale opravdu spolu, neustále se dotýkají. A nic se na tom nezměnilo ani po kastraci, ani po přestěhování do většího prostoru. Nejraději spí spolu v jedné přepravce, pořád se ducají a nebo začnou synchronně přešlapovat. Jsou prostě neuvěřitelně sladké a roztomilé.

Obě holčičky se pořád dojídají, spotřebu si drží na 400g masové konzervy a misce granulí denně. Naštěstí nemají poškozené zažívání a netrpí tedy průjmem.

Zpočátku je trápila obrovská rýma, kvůli které hlavně Celesté musela dýchat pusou, ale už jsou vyléčené.

Co ještě přetrvává je nemocná kůže, rozškrábaná ze zablešení, svrabu a pod. Nicméně už je netrápí obří dredy, se kterými přišly. Ještě absolvujeme nějaké léčivé koupele a postupně by se měla i kůže dohojit.
Časem bude potřeba pečovat o jejich srst kartáčováním (rozčesávat), ale nijak jim to nevadí.

Jak jste asi pochopili z předchozího popisu, ideální adopce by pro holčičky byla společná. Ten jejich vztah je tak výjimečný, že by podle mě byla škoda je rozdělit. Už jen pozorovat je vás uklidní a zahřeje u srdce.

Dosud sice holčičky žily venku, ale vyhledávají spíš stísněné prostory a ani s pobytem v malé místnosti nemají vůbec žádný problém, takže preferujeme adopci do bytu.

Momentálně tedy kastrované, odčervené, testované, čipované. V nejbližší době naočkujeme a bude to komplet.

 

Další fotky a videa najdete na:

www.luckycats.cz