Celesté - našla domov

Pohlaví

Kočka

Věk

neuveden
Icon: Kočka -
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá, Bílá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nebovidy
Datum nálezu: 03.03.2020
Akt. umístění: LuckyCats, azyl pro kočky

Podrobný popis

Velice hodná, vděčná a klidná kočička. Má výjimečný vztah se svou dcerou a proto jim hledáme společný domov v bytě.

Celesté s druhou kočičkou Celiné mi nahlásili pejskaři v chatové oblasti  za Nebovidy. Na pozemku jedné z chat se nacházelo celkem 6 kočiček, o které nebylo evidentně dobře postaráno. V chatě jsme někoho zahlédli, ale neotvíral nám, tak jsme mu aspoň nechali vzkaz a dvě kočičky v nejhorším stavu jsme vzali k nám. Původně jsem měla v plánu je po kastraci vrátit, ale vzhledem k romu, že jsou u nás už měsíc, a stále nejsou zdravé, tak to jednak není zatím možné a upřímně – taky to vypovídá o péči, které se jim tam (ne)dostávalo..

Celesté jsme odhadli jako dospělou, ale ne starou kočičku. Podle veterináře měla v minulosti několik vrhů koťat a ze všech okolností si myslíme, že Celině je jedním z nich. Ten vztah, který spolu mají, je ne-u-vě-ři-tel-ný! I před kastrací, kdy s nimi ještě musely cloumat hormony a většina koček samic se mezi sebou nesnese, se stále držely spolu, ale opravdu spolu. Neustále se dotýkají. A nic se na tom nezměnilo ani po kastraci, ani po přestěhování do většího prostoru. Nejraději spí spolu v jedné přepravce, pořád se ducají a nebo začnou synchronně přešlapovat. Jsou prostě neuvěřitelně sladké a roztomilé.

Obě holčičky se pořád dojídají, spotřebu si drží na 400g masové konzervy a misce granulí denně. Naštěstí nemají poškozené zažívání a netrpí tedy průjmem.

Zpočátku je trápila obrovská rýma, kvůli které hlavně Celesté musela dýchat pusou, ale už jsou vyléčené.

Co ještě přetrvává je nemocná kůže, rozškrábaná ze zablešení, svrabu a pod. Nicméně už je netrápí obří dredy, se kterými přišly. Ještě absolvujeme nějaké léčivé koupele a postupně by se měla i kůže dohojit.
Časem bude potřeba pečovat o jejich srst kartáčováním (rozčesávat), ale nijak jim to nevadí.

Jak jste asi pochopili z předchozího popisu, ideální adopce by pro holčičky byla společná. Ten jejich vztah je tak výjimečný, že by podle mě byla škoda je rozdělit. Už jen pozorovat je vás uklidní a zahřeje u srdce.

Dosud sice holčičky žily venku, ale vyhledávají spíš stísněné prostory a ani s pobytem v malé místnosti nemají vůbec žádný problém, takže preferujeme adopci do bytu.

Momentálně tedy kastrované, odčervené, testované, čipované. V nejbližší době naočkujeme a bude to komplet.

 

Další fotky a videa najdete na:

www.luckycats.cz