Weasley - našel domov

Pohlaví

Kocour

Věk

6 let
Icon: Kocour 6
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá, Červená
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Žirovnice
Region: Jihočeský
Datum nálezu: 08.12.2019
Akt. umístění: Cibela z.s.

Podrobný popis

kocour, střední věk, KASTROVANÝ (ev. číslo 2019/12/01)

Weasley se dostal na veterinární kliniku 8. 12. 2019 v desolátním stavu asi po srážce autem (nalezen u Žirovnice), měl mnohočetné zlomeniny - pažní kosti, pánve a zánártí, navíc mu byla nalezena diabolka v oblasti hlavy. Nebyl vůbec schopný se postavit, natož chodit, ale močil, kálel a měl extrémní chuť do života. Proto se přistoupilo 11. 12. 2019 k chirurgické stabilizaci přední nožky a starší zlomenina byla srovnána a zabezpečena intramedulárním hřebem. Část zničené kosti bylo nutné odstranit pryč a aplikovat kostní náhradu, tudíž má Weasly asi o 2 cm kratší nožku. To mu ale nečiní absolutně žádné problémy, protože na gauč si vyskočí bez problémů a na jídlo běží tak, že zapomene i kulhat. Weasley byl samozřejmě i 2x odblešen a 3x odčerven. Dne 22.1.2020 byl vykastrován, předoperační krve (biochemie i hematologie) byla zcela v pořádku, ale raději jsme dodělaly ještě vyšetření na FeLV a FIV (kočičí virové strašáky) a bohužel se prokázal slabý záchyt protilátek viru imunodeficience koček. Kontrolní rentgeny pažní kosti vypadaly dobře, kost se stále hojí, hřeb mu byl tedy ještě ponechán. Pánev a zadní nožka jsou srostlé již v pakloubu, sice je noha křivá, ale stabilní a nebolestivá a Weaslymu vůbec nebrání v normálním pohybu.

S ohledem na jeho handicap je to kocour klidnější, co si rád užívá teplo domova a pravidelný přísun jídla, je vděčný za každé pohlazení. V domácnosti nic neničí, je čistotný, ke všem přátelský, a to včetně psů.  Jelikož je FIV pozitivní a nikdy nebude běhat jako zdravý kocour, je Weasley vhodný pouze do bytu, ideálně jako kočičí jedináček nebo k jiné kočce FIV pozitivní. Virus imunodeficience se může přenášet pouze krví, způsobuje poruchu imunitního systému, který se nedokáže pak bránit běžným infekcím, proto je důležité ho pravidelně odčervovat a stimulovat jeho imunitní systém.

Sháníme proto pro něj nový milující domov, kde si již nadobro bude užívat teplého místečka, plné misky jídla a hlavně lásky, protože tu Vám stoprocentně vrátí.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)